Powstanie nowa wersja "Zielonego Szerszenia". Kto zastąpi Bruce'a Lee w ikonicznej roli?

Sergiusz Kurczuk
30.01.2020 15:18
Zielony szerszeń|undefined Fot. kadr z serialu Zielony szerszeń

Według najnowszych informacji, były szef Marvel Studios przejął prawa do serii "zielony Szerszeń". Oznacza to, że niebawem może powstać kolejny reboot kultowego tytułu.

Serial "Zielony szerszeń" z lat 60. był jednym z pierwszych etapów hollywoodzkiej kariery Bruce'a Lee, co zostało wspomniane w najnowszym filmie Quentina Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Wszystko wskazuje na to, że niebawem powstanie nowa wersja superbohaterskiej opowieści. Prawa do marki kupiło studio Amasia Entertainment.

"Zielony Szerszeń" - nowy reboot serii?

Jak podaje Deadline, firma należąca do byłego szefa Marvel Studios - Michaela Helfanta i  jego wspólnika Bradleya Gallo, nabyła prawa do serii istniejącej w popkulturze od lat 30. XX wieku. W ciągu tak wielu lat prawa trafiały w różne ręce, między innymi Universal Pictures, Dimension Films, Miramax czy ostatnio Paramount Pictures. W 2011 roku do kin trafił reboot serii z Sethem Rogenem, Cameron Diaz i Christopherem Waltzem w rolach głównych. Film nie odniósł jednak spodziewanego sukcesu.

Przeczytaj także

Wygląda jednak na to, że "Zielony Szerszeń" znalazł nowy dom. Helfant potwierdził, że jego firma nabyła prawa do superbohaterskiej marki.

To jedna z niewielu samoistnych klasycznych serii superbohaterskich. My w Amasia jesteśmy zgrają geekówi jesteśmy podekscytowani faktem, że odpowieyu za stworzenie czegoś świeżego i naprawdę godnego swojej spuścizny - nowy świat, który jest ważny i porywający, jednocześnie, składający hołd oryginalnej wizji.Kiedy byłem mały, "Zielony Szerszeń" był jednym z moich ulubionych seriali. Kochałem w nim wszystko - Zielonego Szerszenia, Kato, i oczywiście Black Beauty. Oni byli najfajniejsi! Odejście z Dimension i zostawienie ich za sobą, było dla mnie osobiście bolesne. Więc próbowałem pozyskać tę markę ponownie, kiedy byłem w Marvelu, zanim przeszedłem do Sony w 2017 roku.

Po latach prób w końcu się udało i niebawem zobaczymy kolejne wcielenie "Zielonego Szerszenia".

Przeczytaj także

"Zielony Szerszeń" - historia zamaskowanego superboahtera

Seria zadebiutowała w 1936 roku. Stworzyli ją George W. Trendle i Fran Striker, w okresie pierwszej fali mody na superbohaterów. Początkowo przygody tytułowego herosa można było śledzić za pośrednictwem audycji radiowych. Szybko trafił jednak do innych mediów. Pierwsze próby przeniesienia tytułu na mały i duży ekran miały miejsce w latach 40., ale prawdziwą furorę zrobiła produkcja telewizyjna z 1966 roku.

W tytułowego bohatera i jego alter ego Britta Reida wcielił się Van Williams, a Lee zagrał jego pomocnika imieniem Kato. Co ciekawe obaj herosi wystąpili gościnnie w serialu "Batman".

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace nad nową wersją "Zielonego Szerszenia", ani którzy aktorzy zastąpią Vana Williamsa i Bruce'a Lee. Fani "Zielonego Szerszenia" muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: Gwiazda "Bajecznie bogatych Azjatów" wytknęła poważny błąd Marvelowi. Co tak naprawdę oznacza Shang-Chi?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.