Scarlett Johansson pozwała Disneya z powodu premiery "Czarnej Wdowy"

30.07.2021 10:14
Scarlett Johansson pozwała Disneya z powodu premiery "Czarnej Wdowy" Fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Scarlett Johansson i jej prawnicy wytoczyli sądową batalię z powodu premiery filmu "Black Widow" na Disney+. Stwierdzili bowiem, że to pogwałcenie zapisów z jej kontraktu.

Scarlett Johansson pozwała Disneya

Jak podaje Wall Street Journal, do Sądu Najwyższego w Los Angeles wpłynął pozew ze strony Scarlett Johansson. Aktorka twierdzi, że doszło do pogwałcenia jej kontraktu, kiedy Disney zdecydował się udostępnić film "Czarna Wdowa" w kinach oraz w usłudze Disney+ Premiere Access (za 30 dolarów można oglądać kinowe filmy z zacisza swojego domu). Johansson wyjaśniła, że większość jej pensji była uzależniona od wyniku finansowego produkcji, przez co premiera na Disney+ odbiera jej pieniądze.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu prawników Johansson udostępnionego na WSJ:

Disney celowo dopuścił się złamania zasad umowy bez żadnego wytłumaczenia, aby uniemożliwić pani Johansson czerpanie pełnych zysków z powodu umowy z Marvelem.

John Berlinski, prawnik z firmy Kasowitz Benson Torres LLP, który reprezentuje Johansson, stwierdził, że:

To definitywnie nie będzie ostatni taki przypadek, gdy hollywoodzka gwiazda stawia się Disneyowi i jasno mówi - firma jest prawnie zobowiązana do wypełniania podpisywanych umów.
Polecamy

Co ciekawe, najbardziej prawdopodobnym powodem takiej sytuacji jest fakt, że "Czarna Wdowa" odniosła spory sukces w streamingu - Disney sam pochwalił się, że w ciągu zaledwie jednego weekendu produkcja zarobiła na Disney+ około 60 milionów dolarów.

Od tego czasu ten wynik mógł powiększyć się o kolejne kilkanaście-kilkadziesiąt milionów dolarów. Zresztą nie ma nic dziwnego w tym, że pracownik upomina się o wypłatę wynagrodzenia. Zwłaszcza, że w przypadku Johansson ta kwota będzie naprawdę duża.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.