Harrison Ford będzie odmłodzony w nowej części "Indiany Jonesa": "wygląda jak w oryginalnej trylogii"

22.11.2022 11:31
Harrison Ford będzie odmłodzony w nowej części "Indiany Jonesa": "wygląda jak w oryginalnej trylogii" Fot. Paramount Pictures / Lucasfilm/Collection Christophel/East News

Reżyser James Mangold wyjawił w niedawnym wywiadzie, że pierwsze momenty "Indiany Jonesa 5" mają być prawdziwym powrotem do przeszłości - Harrison Ford będzie bowiem odmłodzony.

Harrison Ford będzie odmłodzony w Indianie Jonesie 5

Raczej rzadko zdarza się, by producenci i reżyserowie spoilowali własne filmy przed premierą, ale ostatnio ten proceder jakoś tak zagościł w Hollywood - najpierw The Rock opowiedział przed oficjalną kinową premierą "Black Adama", że w scenie po napisach pojawi się Superman, a teraz Kathleen Kennedy i James Mangold potwierdzili, jak będzie się zaczynał film "Indiana Jones 5". 

Polecamy

Piąta odsłona serii ma rozpocząć się od wydarzeń, które miały miejsce między "Ostatnią krucjatą" i "Królestwem kryształowej czaszki". Jak wyjaśnił James Mangold w rozmowie z Empire:

Chciałem zanurkować w świat George'a i Stevena, dodając mu trochę adrenaliny. A potem z niego wychodzimy i jesteśmy w 1969 roku. Nie chcieliśmy, żeby widzowie byli od razu zaskoczeni osadzeniem akcji 20 lat później, tylko dosłownie doświadczyli tego samego, co Indiana Jones - od wojowniczej dorosłości... do teraz.

Szefowa Lucasfilm i producentka Kathleen Kennedy dodała:

Ja mam nadzieję, że chociaż ludzie będą mówili o technologii, to jednak większość osób powie: "O, czy to są materiały archiwalne? To wygląda jak sprzed 40 lat". Wrzucamy was w środek przygody i od razu macie mieć przeświadczenie: "Jestem w filmie o Indianie Jonesie".
Polecamy

Głos w całej sprawie zabrał również Harrison Ford, który stwierdził, że oglądanie "odmłodzonego siebie" w nowym filmie było "trochę niepokojące" i nawet nie próbował się dowiadywać, w jaki sposób to działa. Dodał jednak:

To pierwszy raz, kiedy coś takiego zobaczyłem i w to uwierzyłem.

W filmie "Indiana Jones 5" oprócz Harrisona Forda zobaczymy również m.in. Phoebe Waller-Bridge, Madsa Mikkelsena, Thomasa Kretschmanna, Boyda Holbrooka, Shanette Renee Wilson oraz Toby'ego Jonesa. Premiera jest planowana na 30 czerwca 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.