"Wołyń" zniknie z Netfliksa. Internauci: "lewacki serwis ma z tym problem"

05.06.2023 14:05
Wojciech Smarzowski "Wołyń" Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Tylko do 6 czerwca możemy obejrzeć "Wołyń" na Netliksie. Wielu internautów stworzyło ciekawe interpretacje na temat usunięcia filmu z platformy.

Netflix poinformował o tym, że z serwisu niedługo zniknie jeden z najbardziej kontrowersyjnych, polskich filmów "Wołyń". Pod postem informującym o usunięciu produkcji pojawiło się wiele komentarzy niezadowolonych internautów. Powód jednak takiej decyzji Netfliksa jest dosyć prozaiczny.

"Wołyń" zniknie z Netfliksa. Internauci: "lewacki serwis ma z tym problem"

Film "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego z 2016 roku zniknie z Netfliksa już 6 czerwca 2023. Informacja o tym pojawiła się na profilu platformy na Facebooku, co wywołało niezłe zamieszanie. Spora część internautów oburzyła się na tę wieść pisząc komentarze, m.in. "Ciekawe dlaczego? Zapewne lewacki Netflix ma z tym problem". Film "Wołyń" wywołał spore kontrowersje pokazując okrutne wydarzenia, które miały miejsce na Wołyniu w czasie II wojny światowej.

Oczywiście na profilu Netfliksa szybko pojawiły się głosy, dlaczego serwis postanowił usunąć produkcję - chodzi po prostu o to, że wygasa licencja i wówczas Netflix musi usunąć film ze swojej oferty. Nie jest to zatem nic dziwnego, że już niedługo nie będziemy mogli obejrzeć tego filmu. 

W nagrodzonym 9 Orłami filmie "Wołyń" główna bohaterka, 17-letnia Zosia zostaje zmuszona do ślubu z bogatym wdowcem, chociaż jest zakochana w młodym Ukraińcu. Dziewczyna zostaje sama, gdy wybucha II wojny światowej, bo mąż zostaje powołany do wojska. Kobieta staje się świadkiem tragicznych wydarzeń na Wołyniu w 1943 roku i stara się przetrwać wraz ze swoimi dziećmi.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.