Disney+ kręci w Polsce serial o nazistach. Co już wiemy o produkcji?

31.10.2022 11:26
Disney+ kręci w Polsce serial o nazistach. Co już wiemy o produkcji? Fot. materiały prasowe/Disney+

Zgodnie z obietnicami i ogłoszonymi wcześniej planami, Disney zaczyna inwestować w międzynarodowe lokalne produkcje - jedną z nich będzie produkcja na bazie książki "W niemieckim domu".

Disney+ kręci w Polsce serial o nazistach

Disney+ kręci nowy serial w Polsce. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, będzie to produkcja inspirowana motywami powieści "W niemieckim domu", autorstwa Annette Hess. Pisarka jest nie tylko odpowiedzialna za scenariusz, ale również będzie showrunnerką nadchodzącej produkcji.

Polecamy

Oryginalna książka opowiada o tym, jak w latach 60. rozliczano zbrodniarzy SS. Główną bohaterką jest niejaka Ewa - kobieta mieszka we Frankfurcie i pracuje nad tłumaczeniem zeznań świadków w pierwszym procesie rozliczającym niemieckie zbrodnie. 

Odkrywa cierpienia i winy, które zostały stłumione podczas niemieckiego cudu gospodarczego, a także poznaje własne rodzinne uwikłania w ciemną stronę niemieckiej historii. Jak podkreślają Wirtualne Media, powieść opowiada o prawdziwych wydarzeniach.

Zdjęcia w Polsce są realizowane od końca sierpnia 2022 roku i potrwają do połowy grudnia. W obsadzie znaleźli się natomiast:

  • Katharina Stark 
  • Anke Engelke
  • Iris Berben
  • Hans-Jochen Wagner
  • Ludwig and Ricarda Seifried

Serial nie ma jeszcze wyznaczonej oficjalnej daty premiery, ale wiadomo, że będzie się składać z pięciu odcinków. Tak jak wspomnieliśmy, produkcja "W niemieckim domu" pojawi się na Disney+.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.