Dlaczego ważna postać zginęła w 2. sezonie "Wiedźmina"? Twórczyni serialu tłumaczy decyzję

23.12.2021 13:51
Dlaczego ważna postać zginęła w 2. sezonie "Wiedźmina"? Twórczyni serialu tłumaczy decyzję Fot. materiały prasowe/Susie Allnutt/Netflix

Wielu fanów "Wiedźmina" było wściekłych, kiedy w 2. odcinku 2. sezonu zmarła dość ważna postać z książek. Teraz twórczyni wyjaśniła swoją decyzję w nowym wywiadzie. W tekście są oczywiście SPOILERY dot. nowego sezonu.

Wiedźmin - dlaczego ważna postać zginęła w 2. sezonie?

17 grudnia 2021 roku zadebiutował 2. sezon "Wiedźmina", który spotkał się z dość ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, a także całkiem niezłym przyjęciem ze strony fanów. Są jednak decyzje, które nie spodobały się praktycznie nikomu - jedną z nich jest zmiana charakteru, a potem również uśmiercenie Eskela, który jest jednym z najbardziej znanych wiedźminów na świecie.

Polecamy

Na temat tej decyzji wypowiedziała się niedawno showrunnerka/twórczyni scenariuszy Lauren S. Hissrich. Artystka wyjaśniła, że jej zdaniem musiało dojść do jakiejś śmierci w tamtym odcinku. Początkowo twórcy chcieli uśmiercić "swojego oryginalnego" wiedźmina, ale scenarzyści szybko zorientowali się, że nie będzie to miało odpowiedniego wydźwięku emocjonalnego.

Dlatego właśnie padło na Eskela, co Hissrich dodatkowo uargumentowała wpływem na Geralta, który przez kolejne odcinki musi w sobie nosić winę za śmierć swojego brata. To zresztą wywołuje potem w finałowych odcinkach konflikt między nim, a pozostałymi wiedźminami. Jak opowiedziała w programie "Unlocked" od Netflix:

Wiedzieliśmy, że musimy kogoś zabić w tym odcinku. Wiedzieliśmy, że potwór musi się pojawić w Kaer Morhen i będzie miał coś do czynienia z Ciri. To spowoduje, że Geralt, Vesemir i inni wiedźmini uświadomią sobie, że ona fundamentalnie zmieni ich życia. Początkowo chcieliśmy, żeby zmarł jakiś inny wiedźmin. Ktoś, kogo nie znamy. Ale to nie byłoby to...
Polecamy

Chwilę potem dodała:

Bo wiecie - widzowie poznają Coena, Lamberta, Eskela i załóżmy Johna. Kto zginie? John zginie. Dlatego zaczęliśmy się zastanawiać i wiemy, że są ludzie, którzy kochają Eskela. Dlatego postanowiliśmy zabić właśnie jego, bo to zmienia wszystko dla Geralta. Teraz musi jak najszybciej odkryć zagadkę Ciri, bo inaczej ryzykuje jej życiem. Wie, że może stracić zarówno ją, jak i swoich braci. To go motywuje do działania. 

Uważacie, że to dobra decyzja? W produkcji jest obecnie 3. sezon "Wiedźmina". Prace są jednak na bardzo wczesnym etapie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.