Keanu Reeves oficjalnie zagra główną rolę w serialu "Devil in the White City"

05.08.2022 11:54
Keanu Reeves oficjalnie zagra główną rolę w serialu "Devil in the White City" Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Nareszcie. Po kilku miesiącach spekulacji, platforma Hulu potwierdziła, że ruszyły prace nad miniserialem "The Devil in the White City" z Keanu Reevesem w roli głównej.

Keanu Reeves po raz pierwszy zagra główną rolę w serialu

Jak podaje Deadline, Keanu Reeves ma zagrać główną rolę w nadchodzącej adaptacji powieści Erika Larsona o tytule "The Devil in the White City". Prawa do ekranizacji nabył w 2010 roku Leonardo DiCaprio, który przy okazji będzie producentem serialu na zlecenie Hulu. W zrealizowaniu obrazu pomoże mu dość znany twórca, Martin Scorsese.

Polecamy

Powieść "The Devil in the White City" opowiada prawdziwą architekta Daniela H. Burnhama, ambitnego i wymagającego artysty, który jest odpowiedzialny za budowę World's Fair w Chicago oraz doktora H.H. Holmesa - seryjnego zabójcy, który korzystał z lokalizacji, by wabić tam swoje ofiary.

Kiedy DiCaprio kupił prawa do adaptacji powieści, to większość osób myślała, iż to aktor zagra główną rolę w filmie pełnometrażowym na podstawie powieści, który Scorsese wyreżyseruje. Tak się jednak nie stało i w 2019 roku duet dogadał się z Hulu, a projekt przerobiono na miniserial. Wówczas to był jeden z najdroższych zakupów w historii Hulu.

Todd Field wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki nadchodzącego serialu. Wraz z Samem Shawem, Scorsese i DiCaprio są również producentami "The Devil in the White City".

Polecamy

Dla Reevesa "The Devil in the White City" będzie pierwszą główną rolą w serialu telewizyjnym. Aktor pełni również obowiązki producenta wykonawczego.

Data premiery "The Devil in the White City" nie jest znana. 8-odcinkowy miniserial ma jednak zadebiutować najwcześniej w 2024 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.