Kultowy serial animowany o Batmanie powróci z nowymi odcinkami

20.01.2021 09:39
Batman - serial animowany - kadr z produkcji Fot. United Archives/East News

Serial animowany "Batman" doczeka się kontynuacji. Według najnowszych informacji nowe odcinki kreskówki mają trafić na platformę streamingową HBO Max. Fani Mrocznego Rycerza są podekscytowani.

Czy marzenia fanów Batmana po latach w końcu się spełnią? Czy powróci jeden z najlepszych seriali animowanych o superbohaterach w historii telewizji? Wszystko wskazuje na to, że platforma HBO Max szykuje się do stworzenia kontynuacji "Batman: The Animated Series".

Batman - serial animowany doczeka się nowych odcinków?

Każdy, kto wychował się w latach 90., doskonale pamięta klimatyczną kreskówkę o Mrocznym Rycerzu. To właśnie dzięki niej i komiksach od wydawnictwa TM-Semic, ówcześni fani superbohaterów z Polski czerpali wiedzę na temat uniwersum DC Comics. Wygląda na to, że dawni widzowie za jakiś czas będą mogli obejrzeć kontynuację kultowej kreskówki.

Polecamy

W podcaście Fatman Beyond prowadzonym przez Marca Bernardina i Kevina Smitha pojawił się news na temat nowych odcinków "Batman: The Animated Series". Według niepotwierdzonej jeszcze oficjalnie informacji, za kontynuacją serialu będzie stała platforma streamingowa HBO Max.

Bernardin: Plotka głosi, że HBO Max chce zrobić sequel "Batman: The Animated Series", że chcą kontynuować podjęte tam wątki.
Smith: Nie jestem zaangażowany w to przedsięwzięcie, ale też o tym słyszałem i to od bardzo wiarygodnych ludzi. (...) Myślę, że to prawda, nie sądzę, że to plotka, nie powiedziałbym: "Ustaw sobie na to przypomnienie", ale jest to pomysł, którego czas nie tylko nadchodzi, myślę, że przyszedł i już pali papieroska. Myślę, że to się stanie. To byłoby cholernie niesamowite, ponieważ w tym wypadku dosłownie mogą zacząć tam, gdzie skończyli i kontynuować ten serial. "O co tu chodzi? O nie, musimy wyjaśnić, dlaczego wszyscy są starsi". To j***na kreskówka, więc możesz od razu wrócić do tych niesamowitych pie***lonych historii.

Fani serialu od dawna marzą, żeby słynna kreskówka o Batmanie z 1992 roku dostała ciąg dalszy z prawdziwego zdarzenia, a nie jak było to w przypadku serialu "Batman przyszłości", który teoretycznie był kontynuacją, ale opowiadał o następcy Bruce'a Wayne'a. Jeśli HBO Max rzeczywiście stworzy nowe odcinki "Batman: The Animated Series", będzie to druga oryginalna produkcja animowana na podstawie komiksów DC stworzona przez platformę po "Harley Quinn".

Polecamy

"Batman: The Animated Series" - o czym był serial?

Młodszym czytelnikom należy wyjaśnić szczegóły na temat kultowej kreskówki o Mrocznym Rycerzu. Serial ukazywał się w USA od 1992 do 1995 roku. Powstały dwa sezony, w ramach których stworzono 85 odcinków. Produkcja była chwalona za piękne i oddające gotycki klimat Ghotam City rysunki i animacje, mroczną atmosferę, oraz pogłębione rysy psychologiczne bohaterów. Warto też zwrócić uwagę na obsadę głosową. W tytułowego bohatera wcielał się Kevin Conroy, a w jego głównego wroga - Jokera sam Mark Hamill. Serial wprowadził też do uniwersum DC postać Harley Quinn, która zyskała taką popularność, że wkrótce pojawiła się również w komiksach.

Polecamy

Produkcja była też idealnym wprowadzeniem do świata DC. Oprócz Jokera w serialu pojawili się ikoniczni przeciwnicy Batmana, między innymi Two-Face, Penguin, Mr. Freeze czy Riddler, ale również sprzymierzeńcy protagonisty - Robin, komisarz Jim Gordon, Catwoman oraz Alfred. Oryginalny serial jest obecnie dostępny na HBO Max.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.