"Ród smoka" był tak popularny, że HBO Max nie wytrzymało premiery i serwis nie działał wielu osobom

22.08.2022 11:20
"Ród smoka" był tak popularny, że HBO Max nie wytrzymało premiery i serwis nie działał wielu osobom Fot. materiały prasowe/HBO Max

W nocy z niedzieli na poniedziałek 22 sierpnia 2022 roku na HBO i HBO Max zadebiutował pierwszy odcinek "Rodu smoka", nowego serialu ze świata "Gry o tron". Ten sprawił problemy wspomnianemu serwisowi streamingowemu.

Ród smoka ogromnym sukcesem dla HBO i HBO Max

Jak podaje Deadline, problemy dotknęły części użytkowników HBO Max. Ci doświadczali różnego rodzaju awarii - otrzymywali informację, że "tytuł jest obecnie niedostępny", a niektórym aplikacja po prostu się zacinała i nie chciała działać. 

Polecamy

Pomoc techniczna HBO dwoiła się i troiła, by pomóc jak największej ilości osób, sugerując kroki, które mogą rozwiązać problemy (część z nich brzmiała po prostu: "włączcie i wyłączcie nie tylko usługę, ale też wasze urządzenie"). W końcu HBO Max wydało oświadczenie na łamach Deadline:

"Ród smoka" jest oglądany obecnie przez miliony użytkowników HBO Max. Wiemy, że mała część tych osób próbowała się połączyć przez urządzenia Fire TV i ma teraz problemy, ale staramy się im jak najszybciej pomóc.

Cóż, wygląda więc na to, że 100 milionów dolarów przeznaczone na kampanię marketingową się opłaciło - tyle bowiem HBO zapłaciło podobno za promowanie "Rodu smoka". Suma porównywalna jest więc z największymi przebojami kinowymi Marvela, czy DC Comics. To rekord w historii stacji.

Polecamy

Serial, który jest prequelem "Gry o tron", przyjrzy się losom rodu Targaryenów w okresie ich największej potęgi (niecałe 200 lat przed "Grą o tron"). Produkcja bazuje na motywach powieści George’a R.R Martina z serii "Ogień i Krew" i według zapowiedzi, twórcy przedstawią nam nie tylko niesnaski między przodkami Daenerys, ale także konflikty między innymi szlachetnymi rodami Westeros (jak na "Grę o tron" przystało). 

Kolejne odcinki będą debiutowały na HBO i HBO Max co poniedziałek - najbliższy zobaczymy więc 29 sierpnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.