To już pewne! Powstanie serial o żeńskiej wersji Iron Mana

06.05.2020 08:17
Rescue|undefined Fot. materiały prasowe/Marvel Studios

Według najnowszych doniesień Marvel Studios pracuje nad nowym serialem. "Ironheart" opowie o następczyni Iron Mana. Produkcja trafi na platformę Disney+.

To było do przewidzenia! Od jakiegoś czasu krążą plotki o pracach nad przeniesieniem do kinowego uniwersum Marvela komiksowej postaci znanej jako Ironheart. Bohaterka ma wypełnić pustkę po zmarłym Iron Manie.

"Ironheart" - Marvel pracuje nad nowym serialem

Jak podaje portal The Cinema Spot, w planach Marvel Studios jest serial poświęcony Riri Williams znanej lepiej czytelnikom Marvel Comics jako Ironheart. Po śmierci Iron Mana w "Avengers: Endgame" fani przewidywali, że bohaterka wkrótce pojawi się na dużym bądź małym ekranie. Optował za tym sam Robert Downey Jr., który wcielał się w Tony'ego Starka.

Przeczytaj także

Okazuje się, że przewidywania się potwierdziły. Studio zaakceptowało wstępny pomysł na serial o przygodach Riri Williams. Na razie nie wybrano jeszcze showrunnera, ale zaplanowano już rozpoczęcie zdjęć do produkcji. Mają się rozpocząć jesienią 2021 roku, o ile nie przeszkodzi w tym pandemia koronawirusa, która ma poważny wpływ na całą branże filmowo-telewizyjną. 

Przeczytaj także

Riri Williams to stosunkowo młoda postać w uniwersum Marvela. Zadebiutowała w 2016 roku. Jej twórcami byli Brian Michael BendisMike Deodato. Ironheart to 15-letnia, genialna wynalazczyni, która dostała się na MIT. W związku ze swoimi ponadprzeciętnymi umiejętnościami była w stanie odtworzyć w zbroję Iron Mana i zastąpić go, kiedy leżał w śpiączce po wydarzeniach ukazanych w evencie "Civil War II".

Przeczytaj także

Kiedy Star powrócił do zdrowia, Ironheart została członkinią nowego wcielenia grupy Champions - drużyny złożonej z młodych herosów - Ms. Marvel (która również dostanie serial na Disney+), Spider-Mana (Milesa Moralesa), Novy i córki Visiona - Viv Vision. Niewykluczone, że w przyszłości powstanie serial lub film o Champions. Istnieje też możliwość, że Marvel Studios tworzy grunt pod nową filmową serię opowiadającą o Young Avengers.

Przeczytaj także

"Ironheart" - kiedy premiera?

Serial jest na razie na bardzo wczesnym etapie prac. Prawdopodobnie nie zobaczymy go w ciągu najbliższych dwóch lat. Trudno jeszcze mówić o konkretach, więc na razie lepiej skupić się na tytułach, które czekają na premierę. Pierwszym serialem Marvel Studios, który zadebiutuje na Disney+ będzie "Falcon and the Winter Soldier". Produkcja trafi do bazy platformy streamingowej w sierpniu 2020 roku.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: She-Hulk, Ms. Marvel i Moonknight - kim są bohaterowie nowych seriali Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.