Kit Harington zapowiada serial o Jonie Snow z "Gry o tron": "nic nie jest z nim w porządku"

12.12.2022 14:46
Kit Harington zapowiada serial o Jonie Snow z "Gry o tron": "nic nie jest z nim w porządku" Fot. Rex Features/East News

HBO po ogromnym sukcesie "Gry o tron" postanowił zlecić stworzenie kilku seriali osadzonych w świecie znanym z książek George'a R.R. Martina. Jeden z nich opowie nam o kolejnych przygodach Jona Snow.

Jon Snow doczeka się serialu. Czego możemy się po nim spodziewać?

O nowym serialu w postaci solowej opowieści o Jonie Snow informowaliśmy już w czerwcu 2022 roku, czyli jeszcze przed premierą "Rodu smoka". Wówczas projekt był w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Polecamy

Jeśli serial dojdzie do skutku, to opowiedziałby historię Jona Snow/Aegona Targaryena po wydarzeniach z "Gry o tron", kiedy bohater ponownie zostaje wygnany za mur oddzielający Westeros od krain północy. Oczywiście w roli głównej miałby powrócić Kit Harington, który niedawno wypowiedział się na temat nadchodzącego projektu w rozmowie z Enterainment Weekly.

Harington stwierdził, że Jon Snow jego zdaniem skończył serial w podobnym miejscu, w którym zaczął - summa summarum znalazł się bowiem na murze. Jednak podczas tych kilku lat przeżył więcej przygód, niż niejedni w całe życie, co wcale nie przyniosło mu szczęścia:

Pod koniec serialu Jon ma już dość. Siedzi w celi i szykuje się na to, że zostanie stracony. Więc z jednej strony fakt, że zostaje wysłany na Mur jest dla niego jednocześnie największym prezentem, ale też przekleństwem.
Polecamy

Harington zaznaczył, że przyszłość Jona nie jest wcale świetlana - bohater stracił właściwie (metaforycznie) wszystkich swoich bliskich, nie może za bardzo wrócić do Westeros, musi opuścić ludzi, którzy jeszcze niedawno nazywali go swoim królem, a oprócz tego żyje ze świadomością, że w jego rękach umarły dwie kobiety, które go kochały:

Musi żyć, wiedząc, że zabił Daenerys, że Ygritte umierała mu w ramionach, że skazał na śmierć Olly’ego. Musi żyć z tą traumą. I to jest moim zdaniem interesujące. Kiedy zostawialiśmy go na koniec sezonu, chcieliśmy widzieć jakiś mały znak, że wszystko z nim w porządku. Nic nie jest w porządku.

Mamy nadzieję, że ogromny sukces pierwszego sezonu "Rodu smoka" tylko utwierdzi HBO w przekonaniu, że widzowie będą chcieli zobaczyć serial o Jonie Snow. Może to być bowiem naprawdę niezła produkcja.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.