Bracia Cavalera zagrają „Roots” w Polsce

Jakub Gańko
27.09.2016 12:07
Bracia Cavalera zagrają „Roots” w Polsce Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl + materiały prasowe

Na tę informację czekali polscy fani twórczości Maxa Cavalery. Dawny muzyk Sepultury wystąpi z bratem na dwóch koncertach w naszym kraju.

O trasie Max & Iggor Cavalera Return To Roots, na której bracia Cavalera wracają w całości do materiału z ostatniego krążka Sepultury nagranego z udziałem Maxa, mówiło się od dawna. Mieliśmy już nawet okazję przekonać się, jak wygląda w praktyce tego typu przedsięwzięcie, a Max Cavalera zadeklarował nawet chęć ruszenia w kolejne trasy poświęcone innym kultowym krążkom dawnego zespołu.

Tymczasem już w listopadzie Max i Igor przyjadą zaprezentować po 20 latach „Roots” na żywo przed polską publicznością. Koncerty odbędą się 23 listopada 2016 roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone i 24 listopada 2016 w poznańskiej Hali nr 2 MTP. Sprzedaż biletów ruszy 28 września 2016 - ich ceny poznamy wkrótce.

Szósty krążek Sepultury początkowo podzielił fanów grupy, ostatecznie jednak zapisał się na stałe w historii cięższych brzmień jako jeden z najbardziej kultowych albumów brazylijskiego zespołu. Płyta osiągnęła nakład ponad 2 milionów egzemplarzy. Po odejściu Maxa Cavalery formacja nigdy już nie powtórzyła jego sukcesu.

O wyjątkowym charakterze „Roots” zaważyły eksperymenty z rdzenną, brazylijską muzyką, w tym udział członków plemienia Xavante, których szamańskie śpiewy zostały wykorzystane w materiale. Na żywo utwory będą wykonywane z udziałem znanych z Cavalera Conspiracy muzyków: Marca Rizzo i Johny'ego Chowa.

Oprócz jubileuszowej trasy, w ramach obchodów urodzin „Roots” ukaże się również wznowienie krążka na płycie winylowej.

Wybieracie się na koncerty braci Cavalera?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.