Diary of Dreams na Castle Party 2017 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
15.07.2017 13:47
Diary of Dreams na Castle Party 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Występ formacji zakończył drugi dzień Castle Party 2017. Jeden z największych festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego odbywa się w dniach 13 - 16 lipca 2017 na zamku w Bolkowie.

Diary of Dreams, projekt Adriana Hatesa, odwiedził Polskę, by promować swój dwunasty studyjny longplay, zatytułowany „Grau im Licht”. Płyta ukazała się 16 października 2015 roku nakładem Accession Records. Podczas trasy koncertowej po Europie muzycy zarejestrowali występy w Hamburgu, Berlinie i Lipsku. Materiał ten trafił do sprzedaży 16 września 2016 roku pod tytułem „reLive”.

Kolejna wizyta Diary of Dreams w naszym kraju była nie lada gratką dla wszystkich wielbicieli muzyki „spod ciemnej gwiazdy”. Zespół słynie bowiem z niezwykle klimatycznych koncertów, zaś panowie niezmiennie wyzwalają najdziksze emocje i porywają publiczność w ciemną otchłań gotyckich brzmień. Muzycy z roku na rok są coraz bardziej industrialni, coraz bardziej mroczni i jeszcze bardziej dopracowani. Mogła się o tym przekonać publiczność licznie zgromadzona pod zamkiem.

Zobacz zdjęcia z występu zespołu podczas Castle Party 2017:

Na muzykę Diary Of Dreams składa się mocna sekcja, proste gitary i przeszywający głos Adriana Hatesa, spiritus movens niemieckiej grupy. Setlistę wypełniły kompozycje z ostatniego albumu „Grau Im Licht”, jak również piosenki z wcześniejszych płyt, które w Bolkowie zabrzmiały wręcz monumentalnie. Taki zestaw zadowolił chyba wszystkich fanów zespołu.

Adrian Hates (główny kompozytor, autor tekstów i aranżer) specjalizuje się w podniosłych i pełnych ekspresji hymnach oraz balladach. Pomimo, iż teksty utworów inspirowane są jego własnymi doświadczeniami, napisane są tak, by każdy mógł znaleźć w nich swoje własne doznania i po swojemu przeżyć cały koncert.

Charyzmatyczny lider jako źródło swoich inspiracji wymienia pisarzy ekspresjonistów takich jak Scherman Dither, reżyserów filmowych takich jak John Carpenter oraz własne sny, od których wzięła się nazwa zespołu.

Podczas drugiego dnia Castle Party bolkowska publiczność zobaczyła również między innymi Batalion D'Amour, Diorame oraz rosyjską Arkone.

Jak podoba się Wam skład tegorocznego Castle Party?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.