Epica wystapiła na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Romana Makówka
06.08.2018 18:05
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Epica zaprezentowała się przed niemiecką publicznością 3 sierpnia 2018. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Holenderski zespół z Simone Simons na czele zaprezentował się przed niemiecką publicznością w ramach festiwalu Wacken Open Air 2018. Dyskografię grupy Epica zamyka krążek zatytułowany „The Holographic Principle”, którego premiera miała miejsce 30 września 2016 roku.

Fani formacji usłyszeli zatem kompozycje z tego albumu, jak i starsze przeboje. W świecie symfonicznego metalu chodzi o wielkie idee i wysokie standardy, ale mało który zespół wzniósł się na na tak doniosłe szczyty twórczości, jak Epica. Holendrzy nieustannie pozostają mistrzami bogactwa dźwięku i natychmiast po wejściu na scenę porwali zgromadzoną publiczność do zabawy.

Dzięki świeżemu i witalnemu brzmieniu, a także magicznej równowadze pomiędzy wspaniałością orkiestry i czystym heavy metalem, muzyka zespołu Epica zabrzmiała jak zwykle niesamowicie i ... epicko. Jak zawsze zachwycił również fascynujący kontrast między ostrym głosem wokalistki Simone Simonsa, a gardłowym growlem Marka Jansena. Był to jeden z najlepszych koncertów jakie zespół dał w ostatnim czasie.

Obejrzyjcie zdjęcia z koncertu zespołu na legendarnym festiwalu w obiektywie Romany Makówki.

Wacken Open Air 2018

W czwartek, 2 sierpnia 2018 rozpoczęła się oficjalnie dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Jako pierwsi swoje umiejętności pokazali muzycy z grupy Skyline. Fantastycznie zaprezentowała się również inna legenda światowego metalu - Udo Dirkschneider, który po latach ostatecznie rozliczył się z grupą Accept. W czwartek nie obyło się również bez polskiego akcentu. Na scenie pojawił się bowiem sam Nergal z zespołem Behemoth.

W tegorocznej edycji Wacken Open Air udział potwierdzili m.in. Judas Priest, Fish, Sepultura, Ghost, Helloween, Dimmu Borgir, Children of Bodom oraz Nightwish. Specjalne koncerty zapowiedzieli: Doro z okazji jubileuszy pracy twórczej, Vince Neil - Best Of Mötley Crüe Show oraz Helloween, którego występ trwał równe trzy godziny.

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.