Accept na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
08.08.2017 15:54
Accept na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Niemiecki Accept wystąpił na Wacken Open Air 2017. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu w obiektywie Romany Makówki.

Accept to jedna z legend niemieckiego heavy metalu. Działa z przerwami od 1968 roku. Zespół uzyskał status jednego z najważniejszych wykonawców metalowych wszech czasów dzięki takim kultowym albumom, jak „Restless And Wild”, „Balls To The Wall” i „Metal Heart” z lat 80. Choć z zespołem nie występuje już słynny wokalista Udo Dirkschneider, to jego godnym następcą jest Mark Tornillo. Liderem formacji pozostaje wybitny gitarzysta, Wolf Hoffmann.

3 sierpnia 2017 Accept wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2017. Część koncertu Hoffmann zagrał z towarzyszeniem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Lider wspólnie z symfonikami wykonał klasyczne kompozycje muzyki poważnej, m.in. Modesta Mussorgskiego, Ludwiga van Beethovena i Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także „Scherzo” Fryderyka Chopina. Następnie orkiestra towarzyszyła już całemu Accept i wspólnie z nimi zagrała takie przeboje, jak „Princess Of The Dawn”, „Fast As A Shark” czy „Metal Heart”.

Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na Wacken Open Air 2017 pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Nasza ekipa jako jedyna mogła robić zdjęcia z koncertu Accept ze sceny. Zobaczcie fotki z tego występu autorstwa Romany Makówki:

Festiwal Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w północnych Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali na świecie. W poprzednich latach na scenie festiwalu występowały takie gwiazdy ciężkiego grania, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku na festiwalu zagrali m.in. Marilyn Manson, Alice Cooper, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptica, Paradise Lost, Mayhem, Napalm Death, Kreator wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia wystąpili m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Batushka, Europe, Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia zagrali m.in. Emperor, Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.