Amy Lee w 1. singlu z solowej płyty dla dzieci

Jakub Gańko
18.08.2016 09:55
Amy Lee w 1. singlu z solowej płyty dla dzieci Fot. EMPICS Entertainment / East News

Wokalistka Evanescence postanowiła zaprezentować się swojej publiczności z zupełnie innej strony. Posłuchajcie „Dream Too Much”.

W listopadzie 2015 roku Evanescence powrócił na scenę po 3 latach nieobecności. Na późniejszych koncertach mieliśmy okazję usłyszeć między innymi cover Prince'a, ale jeśli liczyliście na nowy materiał, Amy Lee na razie nie ma dla Was dobrych wiadomości. Musi wystarczyć Wam jej nowe solowe dzieło: album dla dzieci zatytułowany „Dream Too Much”.

Wokalistka zdradziła, że jej pomysł na ten projekt rozwijał się przez lata. Wszystko zaczęło się bardzo prozaicznie - po prostu od nucenia dla jej syna. Następnie wpadła na pomysł nagrania materiału wspólnie z ojcem, Johnem Lee, a później do składu dołączył jeszcze wujek Tom, jej młodsze siostry Cari i Lori, brat Robby, a nawet sam syn Jack. Produkcją zajął się Will Hunt.

Amy Lee opisuje nowy materiał jako bardzo osobisty.

Centrum inspiracji dla tego albumu było nasze pierwsze dziecko, które przyszło na świat w 2014 roku. Każdy utwór na płycie ma swoją historię: jeden to autorska kompozycja napisana specjalnie dla naszego syna na podstawie którejś z jego ulubionych melodii, innym razem to coś, co tata mi nucił, gdy byłam małą dziewczynką. Nie potrafię wyrazić jaką satysfakcję dał mi ten projekt. To było bardzo dobre dla mojego serca i rodziny.

Tytułowego utworu posłuchacie poniżej:

Album wypełni 12 utworów, w tym pięć coverów. Premiera krążka została ustalona na 30 września 2016 roku, ale już można składać zamówienia przedpremierowe. Członkowie programu Amazon Prime mogą liczyć na przedpremierowy streaming materiału. Oto pełna zawartość albumu:

Tracklista:

 1. Stand By Me
 2. Dream Too Much
 3. Bee and Duck
 4. I’m Not Tired
 5. Little Bird
 6. Alice
 7. Rubber Duckie
 8. Hello Goodbye
 9. Donkey and Chicken
 10. The End of the Book
 11. If You’re a Star
 12. Goodnight My Love

Amy Lee wydała w międzyczasie EP-kę „Recover, Vol. 1”, na której znalazły się jej interpretacje kawałków Portishead, U2, Led Zeppelin i Chrisa Isaaka. Stworzyła również utwór „Voice From The Stone” na potrzeby filmu „Indigo Grey: The Passage”. Jeśli macie ochotę na więcej muzyki dla dzieci, sprawdźcie też twórczość Evanescence przerobioną na kołysanki.

Jak Wam się podoba Amy Lee w takim wydaniu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.