Iron Maiden zagrał w Warszawie [RELACJA + GALERIA]
25.07.2022 05:54
Iron Maiden zagrał w Warszawie [RELACJA + GALERIA]
 • 15 Zobacz zdjęcia
Iron Maiden zagrał w Warszawie [RELACJA + GALERIA]
25.07.2022 05:54

Iron Maiden zagrał w Warszawie 24 lipca 2022. Legendarna grupa dała rewelacyjny koncert na PGE Narodowym. Zobaczcie zdjęcia!

Od momentu, gdy zespół po raz pierwszy przyjechał do Polski, grając w sierpniu 1984 roku w ramach "World Slavery Tour" pięć koncertów, wizyty Iron Maiden w naszym kraju traktowane są jak wielkie święto. Tak też było i tym razem. Rzesze fanów Żelaznej Dziewicy przybyły 24 lipca 2022 roku na PGE Narodowy w Warszawie.

Iron Maiden zagrał w Warszawie 24.07.2022

"Legacy of the Beast World Tour" w założeniu miała być największą i najbardziej spektakularną trasą w historii Iron Maiden. Niestety plany legendarnej grupy pokrzyżowała pandemia, w czasie której ujrzał światło dzienne kolejny krążek grupy - "Senjutsu".

Polecamy

"Legacy of the Beast 2022" stała się więc nie tylko kontynuacją poprzedniego tournée, ale i promocją nowego albumu. Trasa 2022 została wzbogacona o dodatkowy świat sceniczny, odnoszący się do najnowszego albumu, a fani mogą podziwiać na koncertach wszystkie efekty specjalne, z jakich zasłynęła przedpandemiczna część trasy oraz kompletnie nowe rozwiązania nawiązujące do siedemnastego albumu studyjnego grupy.

Setlista Iron Maiden w Warszawie 24.07.2022

Inspirację dla "Legacy of the Beast World Tour" stanowiła gra komórkowa oraz seria komiksów o tej samej nazwie. W związku z tym scenografia obrazowała wiele różnych, ale powiązanych ze sobą światów. Zgodnie z tradycją zespołu, była to kolejna trasa, podczas której zaprezentowano kompilację zarówno premierowych jak i najbardziej znanych utworów z dotychczasowego dorobku grupy.

Polecamy

Koncert rozpoczął się od potrójnej porcji piosenek z najnowszego albumu Iron Maiden. Na pierwszy ogień poszło tytułowe "Senjutsu", później "Stratego" i "Writing On The Wall". Tym razem na początku koncertu grupa ustawiła się na tle feudalnej japońskiej architektury. Niemal od razu nadciągnął również Eddie - maskotka brytyjskiego zespołu, która została zaprojektowana przez Dereka Riggsa. Eddie po raz pierwszy pojawił się 8 lutego 1980 na okładce singla "Running Free" i towarzyszy muzykom do dziś. Tym razem kilkumetrowa kukła ubrana była w strój samuraja i wymachiwała ogromnym mieczem.  

Inne utwory, które mogliśmy usłyszeć podczas występu kapeli w Warszawie to "Revelations", "Blood Brothers", "Sign Of The Cross", "Flight Of Icarus", "Fear Of The Dark", "Hallowed Be Thy Name", "The Number Of The Beast" i "Iron Maiden".

Piosenka po piosence, scenografia zmieniała się nieustannie. Przebierał się również wokalista zespołu, aby jak najlepiej dopasować się do aktualnie opowiadanej historii.

Iron Maiden zagrał również dwa bisy, składające się z "The Trooper", "The Clansman", "Run To The Hills" i zamykającego wieczór utworu "Aces High".

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Senjutsu
 2. Stratego
 3. The Writing on the Wall
 4. Revelations
 5. Blood Brothers
 6. Sign of the Cross
 7. Flight of Icarus
 8. Fear of the Dark
 9. Hallowed Be Thy Name
 10. The Number of the Beast
 11. Iron Maiden
 12. The Trooper
 13. The Clansman
 14. Run to the Hills
 15. Aces High
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.