Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016

Justyna Kierzkowska
16.02.2016 10:57
Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016 Fot. materiały prasowe

Zespół Piotra „Glacy” Mohameda dołączył do line upu festiwalu w lipcu 2016 roku.

Sweet Noise to kolejna polska kapela, która dołączyła do wykonawców Jarocin Festiwal 2016. Wcześniej organizatorzy potwierdzili udział grup Farben Lehre, Luxtorpeda, TSA, Oberschlesien, Kobranocka, Koniec Świata oraz Kabanos. W wydarzeniu wezmą również udział goście z zagranicy - The Prodigy oraz Slayer i Five Finger Death Punch.

Formacja Sweet Noise powstała w 1990 roku w Swarzędzu pod Poznaniem, z inicjatywy Piotra „Glacy” Mohameda. Charyzmatyczny wokalista odnalazł bardzo wcześnie swojego muzycznego brata w osobie gitarzysty Tomasza „Magica” Osińskiego. W latach 1990 – 2007 grupa wydała pięć albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. Ostatnim, ósmym studyjnym wydawnictwem zespołu była płyta „The Triptic”. W tym okresie drogi muzyczne członków zespołu na kilka lat rozeszły się, a Glaca skoncentrował się na projekcie My Riot.

Piotr Mohamed przyznał, że długo czekał na chwilę, w której grupa ponownie zacznie wspólną pracę.

To dla mnie bardzo ważny moment. Przez wiele lat czekaliśmy z Magikiem na to, aż nasze drogi ponownie się zejdą oraz dojrzejemy do faktu, że – w obliczu zaistniałych w kraju okoliczności - Sweet Noise jest znowu potrzebny, a my też go potrzebujemy. Nasze działania zawsze opierały się na szczerości i potężnym zaangażowaniu w losy Polski. Od początku używaliśmy do tego twardego języka. W 2016 roku ponownie pojawiła się sytuacja, w której Sweet Noise ze swoją odwagą mówienia o rzeczach ważnych jest znów bardzo potrzebny.

Występ podczas Jarocin Festiwal 2016 to niewątpliwie wydarzenie, na które od lat czekali wszyscy fani formacji. Jak zdradził lider Sweet Noise, jarocińska publiczność będzie miała okazję usłyszeć podczas tegorocznej edycji utwory powstałe na przestrzeni całej aktywności zespołu, zagrane w klasycznym, pełnym składzie - z Mohamedem, Magikiem, gitarzystami X, dwoma bębniarzami oraz basistą. Grupa ma zagrać utwory z płyt „Respect”, „Getto”, „Czas ludzi cienia”, a także kilka piosenek z „The Triptic” i „Revolty”. 

Jako zespół wracamy z mocnym przekazem o znaczeniu wolności oraz szacunku dla ludzi, dla godności ludzkiej i piękna, jakim jest życie. Ponownie użyjemy do tego wszystkich narzędzi, które mieliśmy dotychczas, czyli muzyki i słów z przekroju całej naszej działalności. Na pewno jest to ważna informacja dla fanów, którzy powoli tracili wiarę w naszą reaktywację. Czekaliśmy na odpowiednią chwilę i kontekst do działania. Myślę, że Sweet Noise będzie zawsze wracał w ważnych momentach dlatego, że jesteśmy czymś więcej niż zespołem. Reprezentujemy konkretną postawę życiową, wolną myśl i rewolucyjne poglądy. Mamy kredyt zaufania u naszych fanów i energię, która pozostaje w sercu i pamięci na zawsze.

Lider formacji Sweet Noise oraz My Riot przyznaje również, że jarocińska scena to dla niego miejsce szczególne. Bardzo ważna jest aura miejsca, w którym odbywał się festiwal i działy rzeczy ważne dla Polaków, kształtujące ich przez następne lata.

Uważam, że ludzie zbyt mocno kojarzą dziś Jarocin z konkretnymi zespołami czy rodzajem muzyki. Wydaje mi się, że jeśli polskie zespoły odnowią właśnie tę stronę odczuwania Jarocina i dzielenia się z ludźmi potrzebą manifestacji zmian, niezależności i samodzielnego myślenia, fakt, czy jest to punk-rock, metal czy rock, ma dużo mniejsze znaczenie. Ważne, by z Jarocina nigdy nie znikała zaangażowana muzyka. Nie wystarczy mieć 45 lat i nadal nazywać siebie punkowcem. Ważne, by być nim i muzycznym rewolucjonistą głęboko w sercu.

Na przestrzeni lat zespół Sweet Noise był wielokrotnie wyróżniany w plebiscytach muzyki rockowej i heavymetalowej. Występował także na licznych festiwalach w tym na festiwalu w Jarocinie, Le Printemp de Bourges we Francji, czy Wacken Open Air w Niemczech. Grupa dwukrotnie otrzymała także nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego - Fryderyka.  

Jarocin Festiwal 2016

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku. Trzydniowe karnety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Niezbędne informacje można znaleźć w poradniku festiwalowicza.

Cieszycie się, że Sweet Noise zagra na Jarocin Festiwal 2016?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.