Trasa Legendy Metalu: Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis [ZDJECIA]

30.09.2019 14:37
Vader|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W ramach wspólnej trasy "Legendy Metalu" Kat & Roman Kostrzewski, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis odwiedzili cztery polskie miasta.

Ciesząca się ogromną popularnością trasa "Legendy Metalu" dobiegła końca. Cztery koncerty zachwyciły fanów ciężkich brzmień, którzy tłumnie (niejednokrotnie całymi rodzinami) przyszli oklaskiwać swoich idoli.

Koncerty odbyły się kolejno 26 września 2019 w Gdańsku, 27 września w Warszawie, 28 września we Wrocławiu i dzień później w krakowskim klubie Studio.

Legendy Metalu: Kat & Roman Kostrzewski

Kat & Roman Kostrzewski nadal promuje swoją najnowszą płytę "Popiór", której premiera miała miejsce 1 marca 2019 roku. Obecnie jedynym artystą z pierwotnego składu grupy Kat jest wokalista Roman Kostrzewski.

Zespół wypuścił cztery albumy: "Biało-czarna", "Buk-akustycznie" ponownie zarejestrowany kultowy materiał "666", i najnowszy "Popiór", który niejednokrotnie przez media jest porównywany z klasycznym albumem "Bastard".

Legendy Metalu: Acid Drinkers

Acid Drinkers to założona w 1986 roku formacja grająca thrash metal oraz inne odmiany muzyki metalowej. Do tej pory zespół nagrał 15 albumów studyjnych, a ich dyskografię zamyka wydany w 2016 roku album „Peep Show”.

Jak Kwasożłopy prezentowały się na festiwalu "Legendy Metalu"?

Legendy Metalu: Vader

Vader wraz z Behemoth i Decapitated uznawany jest za nasz najlepszy towar eksportowy. Dowodzona przez Piotra Wiwczarka formacja od lat kochana jest na całym świecie.

Przeczytaj także

Autorzy „Morbid Reich”, czyli najlepiej sprzedającego się demo w historii death metalu, zaskakującej EPki "Kingdom" z remiksami w stylu techno oraz kawałka "Sword Of The Witcher" promującego grę RPG The Witcher zagrali spektakularny koncert w Krakowie.

Vader zapowiada nowy album, mający się ukazać jeszcze w 2019 roku, który będzie utrzymany w stylu Grand Deceiver z EPki "Thy Messenger". Lider zespołu opisuje płytę jako "najbardziej okrutny i brutalny w historii zespołu".

Legendy Metalu: Quo Vadis

Szczecińska kapela Quo Vadis metal działa na polskiej scenie nieprzerwanie od 30 lat. Dotychczas wydali między innymi dziewięć studyjnych albumów, koncertowe DVD oraz kompilację podsumowującą muzyczną działalność zachodniopomorskiej formacji. Występowali na Metalmanii, festiwalu w Jarocinie oraz Przystanku Woodstock.

Warto również wspomnieć, że kapela nagrała dwa utwory do filmu w reżyserii Bogusława Lindy "Sezon na leszcza".

Zobacz, jak grupa prezentowała się w Krakowie.

Organizatorzy festiwalu "Legendy Metalu" nie osiadają na laurach. W czasie koncertu zapowiedzieli kolejną trasę z wyjątkowymi zespołami. Jesteście ciekawi, kto zagra?

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.