10 albumów, które zmieniły życie gitarzysty Korna

Aleksandra Degórska
11.05.2016 16:21
|north Fot. Paul A. Hebert / Invision / AP / link / East News

Brian „Head” Welch opowiedział o płytach, które po dziś wywołują u niego łezkę w oku. Jakie krążki są dla niego najbardziej istotne?

Wiadomo nie od dziś, że wszystko zaczyna się w momencie, gdy dzieciak sięga po płytę, która fascynuje go na tyle, że sam postanawia poświęcić się muzyce. Początkowo mały artysta stara się naśladować swoich idoli, aż wyrabia swoje brzmienie i zaczyna tworzyć własne utwory.

Nie inaczej sprawa się miała Markiem Tremontim, Scottem Ianem czy z gitarzystą Korna. Artysta opisał 10 najważniejszych krążków, które mocno wpłynęły na jego muzyczne losy. Większość to jedne z najważniejszych płyt wszech czasów, które zainspirowały kolejne pokolenia muzyków.

Zobaczcie, jak prezentuje się ta lista:

Brian „Head” Welch pokrótce opowiedział również o tworzeniu nowego materiału. Muzyk twierdzi, że praca go w pełni satysfakcjonuje, bo Korn powrócił do swoich korzeni:

Na tym nowym albumie jest mnóstwo agresji. Mieliśmy sporo radochy, siedzieliśmy razem w studiu, jammowaliśmy po 6-8 godzin dziennie. Wspólnie pisaliśmy utwory w studiu. Czujemy, że jesteśmy w dobrym momencie naszej kariery.

Head zapowiedział, że nowy krążek Korna ukaże się jesienią 2016 roku. Liczymy, że muzycy dotrzymają słowa i nadchodzące wydawnictwo rzeczywiście będzie na wysokim poziomie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.