50 motywów z gier zagranych na gitarze w 2 minuty

Jakub Gańko
08.09.2016 15:18
50 motywów z gier zagranych na gitarze w 2 minuty Fot. kadr z wideo

Lubicie muzykę z gier i mocniejsze brzmienia? Ten YouTuber zagra Wam na gitarze 50 fragmentów takich utworów w 2 minuty.

Konsole i pecety, rozpikselowane klasyki i nieco nowsze produkcje z lepszą grafiką - jest w czym wybierać. Na szczęście jeśli mówimy o melodiach w grach, ani platforma, na którą zostały wydane, ani tak naprawdę data wydania nie musi o niczym przesądzać. Pamiętny kawałek może pochodzić równie dobrze z piszczącego głośniczka, co od zaaranżowanej na pełną skalę orkiestry.

Każdy, kto ścigał potwory i samego hrabiego Draculę w starej Castlevanii, z pewnością kojarzy jej sztandarowy utwór „Vampire Killer”. Jeśli załapaliście się na pokolenie, które całymi dniami siedziało przy pierwszym PlayStation, z pewnością nieobce Wam szalone przygody Crasha Bandicoota. Z nowszych tytułów każdy kojarzy klockowatą estetykę Minecrafta. Teraz kawałki z wszystkich tych gier możemy usłyszeć w nieco innej wersji.

YouTuber FamilyJules7X pokusił się o zagranie na gitarze dwuminutowej wiązanki fragmentów motywów z 50 gier. Oprócz wspomnianych tytułów wziął na warsztat m.in. Maxa Payne'a, Pokemony, Mass Effecta, Silent Hilla, Dooma, Halo, Medal of Honor, Metal Gear Solid czy The Sims. Rozrzut stylistyczny jest jak widać spory, ale udało się. Osiągnięcie robi wrażenie, szczególnie jak zwrócimy uwagę na warunki, które postawił sobie gitarzysta...

Jego założeniem było zagranie wszystkich fragmentów ciągiem, w jednym ujęciu, bez żadnych cięć. Aby słuchacze mieli wrażenie obcowania ze spójną kompozycją, specjalnie dobrał melodie w taki sposób, by każda kolejna zaczynała się tym samym dźwiękiem, którym skończyła się poprzednia. Jeśli spodoba Wam się to wideo, możecie dać YouTuberowi znać w komentarzach, co chcielibyście usłyszeć w jego kontynuacji.

Skończone dzieło usłyszycie poniżej:

Jeśli chcecie więcej kawałków z gier, sprawdźcie też metalowe interpretacje utworów z klasycznych  Pokemonów na Game Boya. Wolicie stare tytuły z czasów Pegasusa? Posłuchajcie metalowych coverów motywów z Contry i Tetrisa. Mamy też dla Was zestawienie 10 rockowych i metalowych muzyków w grach komputerowych.

Jaki jest Wasz ulubiony motyw muzyczny z gry?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.