8 płyt Black Sabbath na winylach

Robert Skowronski
01.06.2015 15:08
8 płyt Black Sabbath na winylach Fot. materiały prasowe

Fani! Kolekcjonerzy! Sprawdźcie co szykuje dla Was legenda metalu z Birmingham.

Pierwsze osiem płyt grupy, czyli wszystkie do 1978 roku nagrane z Ozzym Osbournem, doczekają się ekskluzywnych reedycji na winylach. 22 czerwca 2015 roku będzie można już zakupić albumy: „Black Sabbath”, „Paranoid” i „Master of Reality”. Po tygodniu dostępne będą kolejne - „Vol. 4”, „Sabbath Bloody Sabbath” oraz „Sabotage”. „Technical Ecstacy” i „Never Say Die!” na 180-gramowych płytach ukażą się 13 lipca 2015.

Zakupując wydawnictwa na winylach otrzymamy jednocześnie każdy z albumów na CD. Wczesne dokonania Black Sabbath z lat 1970-78 zostały zebrane zaledwie w 2012 roku pod nazwą „The Vinyl Collection: 1970-1978”. Był to jednak limitowany zbiór, a przez to trudny do zdobycia.   
Móc usłyszeć klasyczne utwory na nowo wydanych winylach - prawdziwe wydarzenie! Jeżeli będziecie mogli sobie na to pozwolić, to koniecznie przygotujcie sobie wcześniej pizzę Black Sabbath dla uczczenia tego.

Ostatnią płytą grupy pozostaje „13”. Jednak Ozzy Osbourne uparcie powtarza, że chciałby nagrać jeszcze jedną płytę ze swoją grupą i ponownie ruszyć w trasę. Czy jednak pozwoli na to trwający między wokalistą a perkusistą, Billem Wardem, spór? Tymczasem można posłuchać solowej płyty drugiego z panów - album nosi nazwę „Accountable Beasts”.

Sam Ozzy Osbourne jak na razie skupia się na akcjach społecznych z Anthonym Kiedisem i działalności jako mecenas sztuki, przeznaczając duże sumy pieniędzy na dziecięcy zespół, który zagrał jego numer „Crazy Train”.

Którą z pierwszych płyt Black Sabbath najchętniej kupilibyście na winylu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.