Adam Lambert: Przyznanie się, że jestem gejem było aktem buntu

03.10.2019 14:03
Adam Lambert z grupą Queen|undefined Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Wokalista wyznał, że nie było to dla niego łatwe, ale chciał raz na zawsze zakończyć temat jego orientacji seksualnej.

W 2009 roku Adam Lambert pojawił się w programie American Idol, gdzie zajął 2. miejsce. Tuż po zakończeniu talent show Lambert przyznał się do tego, że jest gejem. O jego orientacji pisały media i wówczas w Lambercie obudziła się odwaga, by publicznie wypowiedzieć się na ten temat. Wkrótce po jego występie z Queen pojawiły się plotki, że wokalista dołączy do muzyków i wyruszy razem z nimi w trasę. Półtora roku później zaśpiewał z zespołem kilka piosenek na MTV Europe Music Awards i latem 2012 rzeczywiście wyruszyli razem w europejską trasę.

Adam Lambert: Przyznanie się, że jestem gejem było aktem buntu

Wokalista wyznał dla BBC News, że zamieszanie w mediach związane z jego orientacją seksualną było dla niego niezbyt przyjemną sprawą, ale postanowił walczyć z niepotrzebnymi plotkami na jego temat:

To było bardzo stresujące, zastanawiałem się, co mam robić. W końcu poczułem siłę, by się ujawnić. Publiczne ujawnienie twojej orientacji seksualnej to akt buntu, jakby forma pewnego aktywizmu.

Przeczytaj także

Adam Lambert poznał obecnego partnera na Instagramie. Javi Costa Polo jest modelem i wystąpił w ostatnim klipie Lamberta. Para ujawniła się w marcu 2019, miesiąc po tym, jak pojawiła się na ceremonii wręczenia Oscarów.

Lambert jest obecnie zajęty solowym materiałem. EP-ka "Velvet" jest następcą albumu "Original High" z 2015 roku i nowy materiał jest utrzymany w stylu retro. Świadczą o tym chociażby single "New Eyes", "Comin in Hot" oraz "Superpower". Posłuchajcie również nowego utworu "Closer to You":

Zobacz także: Adam Lambert zaśpiewał hit Cher "Believe" i wzruszył wokalistkę

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.