„Africa” Toto w bardzo dosłownej, polskiej wersji

Maciej Koprowicz
08.08.2018 14:02
|north Fot. kadr z wideo, Paint

Ukochana piosenka internautów doczekała się już wielu przeróbek, ale takiej jeszcze nie było. Sprawdźcie, jak brzmi dosłownie przetłumaczona na polski kultowa „Africa”.

Ten utwór to prawdziwy internetowy fenomen. Z jakiegoś powodu „Africa”, singiel zespołu Toto z 1982 roku, przeżył w ostatnich latach renesans popularności, w dużej mierze dzięki użytkownikom sieci. Piosenka stała się kanwą niezliczonej ilości memów i przeróbek – czasem zabawnych, czasem niezbyt mądrych.

Wam pozostawiamy wybór, do której kategorii zaliczyć ten bardzo nietypowy cover. Youtuber Mateusz Spysiński bardzo dosłownie przetłumaczył na polski tekst pierwszej zwrotki i refrenu „Afriki”. W połączeniu z – nazwijmy to – niezbyt natchnionym śpiewem dało to efekt kuriozalny, ale jednocześnie naprawdę zabawny. W dodatku youtuber stworzył teledysk, w którym każde słowo jest zilustrowane jakimś obrazkiem. Posłuchajcie, jak brzmi „Toto – Africa – Polish Cover”:

„Smells Like Teen Spirit” Nirvany w dosłownej polskiej wersji

W bardzo podobnej konwencji stworzono także polski cover „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Sprawdźcie, jak brzmi tekst tego słynnego utworu po dosłownym tłumaczeniu.

„Africa” Toto - covery

„Africa” doczekała się już naprawdę wielu zaskakujących internetowych coverów. Grano ją między innymi na kurczakach i dziecięcych klawiszach, wykonywały ją… samochody i stacje dyskietek. Sam zespół Toto jest zaskoczony fenomenem tej piosenki w internecie, o czym mówił w specjalnym wywiadzie dla Antyradio.pl klawiszowiec formacji, Steve Porcaro.

„Africa” w Burger King przez 24 godziny

Nie lada atrakcję dla fanów Toto przygotowała restauracja sieci Burger King w Londynie. Na prośbę internautów zgodziła się jednego dnia przez całą dobę puszczać w lokalu właśnie „Afrikę”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.