„Africa” Toto w wykonaniu Weezera została największym przebojem zespołu od niemal dekady

Maciej Koprowicz
13.06.2018 11:48
„Africa” Toto w wykonaniu Weezera została największym przebojem zespołu od niemal dekady Fot. MediaPunch/face to face/0000554/Reporter/EAST NEWS

Cover, którego nagranie „wymusili” na Weezerze fani, podbił internet i spowodował, że zespół Riversa Cuomo wrócił na listy przebojów.

Piosenka z 1982 roku o deszczach padających w Afryce przez wiele lat była klasykiem stacji radiowych „dla dorosłego słuchacza”, ale daleko jej było do młodzieżowego przeboju. Niedawno zyskała jednak drugie życie i, co zaskakujące, ogromną popularność wśród młodych słuchaczy – wszystko dzięki internetowi.

Mowa oczywiście o utworze „Africa” Toto. Z dnia na dzień użytkownicy sieci przypomnieli sobie o nim i zrobili z niego internetowy fenomen. Piosenka pojawiła się w serialu „Stranger Things”, a także stała się inspiracją do licznych memów i wielu zabawnych przeróbek.

Weezer - „Africa”

Dziś każdy, kto chce być na topie, nagrywa własną wersję „Afriki”. Nawet, jeśli sam nie jest do tego pomysłu przekonany, to i tak w pewnym momencie będzie musiał się ugiąć pod naciskiem fanów. Tak stało się w przypadku Weezera – fani zespołu na Twitterze stworzyli nawet profil, który domagał się nagrania przez zespół Riversa Cuomo hitu Toto. Początkowo Weezer strollował ich i nagrał inny przebój Amerykanów, „Rosannę”, ale w końcu zdecydował się jednak wykonać tak wyczekiwany kawałek o afrykańskich deszczach.

Okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo Africa” Weezera stała się dużym przebojem. W notowaniu listy Billboard 100 z 12 czerwca 2018 utwór zajął 89. miejsce. To najlepsza pozycja Weezera na listach przebojów od prawie dekady – w 2009 roku singiel „If You're Wondering If I Want You To (I Want You To)” osiągnął 81. lokatę.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.