Alice Cooper: Młodzi rockowi muzycy są introwertyczni i nie chcą być gwiazdami rocka

Aleksandra Degórska
08.05.2018 16:09
Alice Cooper|undefined Fot. MediaPunch/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Muzyk zauważył, że wokalistki decydują się na spektakularne show, gdy tymczasem rockowi muzycy nie mają takich ambicji.

Alice Cooper wie, jak zrobić dobre, rockowe show. Koncerty muzyka zawsze obfitowały w krew, dziwne postacie rodem z horroru i wszystko to, co upiorne i ohydne. Ostatnio wystąpił nawet w roli Heroda w „Jesus Christ Superstar Live!” i zrobił to naprawdę zjawiskowo. 

Muzyk uważa, że obecnie wielkie show sceniczne prezentują panie, gdy tymczasem panowie stali się mocno introwertyczni. Co ciekawe badania wykazały, że zdecydowanie więcej producentów muzycznych to mężczyźni, ale jeśli mówimy już o producentach kobietach, to w połowie przypadkach była ona również wykonawczynią.

Młodzi rockmani nie chcą być gwiazdami rocka

Alice Cooper podziwia kobiety, które nie lubią minimalizmu:

Czy to nie ciekawe, że to właśnie dziewczyny są odpowiedzialne za duże produkcje sceniczne? Lady Gaga prezentuje świetne show i ona wie, co robi - to samo tyczy się Shakiry czy Rihanny. To niesamowite, że dziewczyny biorą się za duże produkcje, a faceci stali się bardzo introwertyczni. Nie rozumiem dlaczego muzycy w młodych rockowych zespołach stali się zamknięci w sobie, zamiast mieć podejście: „Jestem gwiazdą rocka. Puść mnie, daj mi wejść na scenę i rozpętać piekło!.”

Wokalista uważa, że obecni rockami stali się przeciwieństwem tego, co kiedyś kojarzyło się ze statusem rockowej gwiazdy.

Alice Cooper i Lady Gaga - co ich łączy

Czy Lady Gaga ukradła show Cooperowi? Piosenkarka dając autograf dla muzyka podziękowała mu za to, że mogła skraść show, ale Cooper uważa, że tak naprawdę jest inaczej. Formuła jest dosyć podobna - Lady Gaga i Alice Cooper piszą piosenki nie dla siebie, a dla postaci, które wykreowali. Muzyk jest zachwycony wokalistką, która ma słabość do metalowego brzmienia i wystąpiła chociażby z Metallicą na gali wręczenia nagród Grammy.

Cooper również mocno docenia show Bruno Marsa, który według niego jest bardziej wszechstronny niż Michael Jackson. Niestety sytuacja wygląda gorzej, gdy chodzi o młode rockowe kapele:

Foo Fighters jest dobry w tym, co robi, czy Green Day, bo nie dają wytchnienia publiczności i serwują jej ogromne ilości energii. Potem zastanawiam się, dlaczego tak nie jest w przypadku grup składających się z 18-letnich muzyków? Myślę, że pojawi się powrót do lat 80. i zobaczymy kapele, które chcą być jak Motley Crue czy Bon Jovi. To był zabawny czas, nazywano takie grupy hair metal, ale piosenki były świetne, płyty, klipy, produkcja sceniczna były świetne i były to ciekawe osobowości.

Nie tylko Alice Cooper uważa, że współczesna scena rockowa jest nijaka. Również Trent Reznor z Nine Inch Nails jest zdania, że rock jest po prostu nudny i nic już nie jest w stanie go ruszyć.

Hollywood Vampires – koncert w Polsce w 2018

Już niebawem Alice Coopera zobaczymy na żywo w naszym kraju. Zagra on ze swoją supergrupą Hollywood Vampires, w której skład wchodzą również Joe Perry z Aerosmith i aktor Johnny Depp. Hollywood Vampires wystąpi w Warszawie na Torwarze 12 czerwca 2018. 

Bilety od 179 zł do nabycia na eBilet.pl.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.