Angielska wytwórnia odpiera zarzuty Decapitated

Aleksandra Degórska
28.06.2016 11:42
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół zamierza pozwać Earache Records, która nie wypłaciła tantiem. Firma jednak twierdzi, że w tym sporze to ona ma rację...

Decapitated ma problematyczną sytuację w związku ze swoją wcześniejszą wytwórnią. Zespół podpisał kontrakt z Earache Records w 1999 roku, który dotyczył 4 studyjnych albumów. Jednak jak zdradziła grupa wytwórnia nie wypłaciła tantiem.

W sierpniu 2015 roku Decapitated postanowił rozwiązać spór dotyczący praw autorskich, który związany jest właśnie z wytwórnią Earache Records. Ta jednak w odwecie usunęła z serwisów streamingowych płyty kapeli wydane pod jej szyldem.

To jednak nie zniechęciło kapeli i w czerwcu 2016 roku Decapitated znowu przeszedł do ofensywy. Na oficjalnych profilach społecznościowych zespołu opublikowano nagranie, w którym Vogg opowiedział o całej tej sytuacji i przyznał, że sprawa trafi do sądu. Muzyk poprosił w imieniu wszystkich członków formacji, żeby zakupić specjalne koszulki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na opłacenie prawników.

Jednak wytwórnia ma odmienne zdanie na ten temat. Menedżer firmy, Dan Tobin, twierdzi, że jeszcze w 2015 roku obie strony spotkały się na rozprawie:

Sąd rozstrzygnął spór w listopadzie 2015 na korzyść Earache właściwie zasądzając sporą kwotę. Nadal czekamy na to, by ją otrzymać. Oczywiście zespół jest niezadowolony z decyzji sądu. Przy okazji sprawa była wszczęta przez kapelę.

Wytwórnia jest mocno przekonana o swojej racji:

Fakt, że przedstawiciele zespołu nie wstawili się do sądu, by usłyszeć wyrok w sprawie, którą sami rozpoczęli, mówi sam za siebie. Wyraźnie widać, że wtedy i teraz zdają sobie sprawę, że to bzdura.

Jak dotąd wytwórnia nie otrzymała żadnego listownego powiadomienia odnośnie tego, że Decapitated chce ponownie skierować sprawę do sądu. Miejmy nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość. Decapitated jednak nie zamierza łatwo się poddać.

Koszulki, które grupa sprzedaje w celu zebrania środków na proces, wydano również z myślą o celebrowaniu 20-lecia zespołu. W ramach tej rocznicy zespół wybiera się również w trasę koncertową. Formacja jest też gwiazdą 22. Przystanku Woodstock, który odbędzie się 14-16 lipca 2016. Decapitated został laureatem Złotego Bączka.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.