Behemoth w rankingu najlepszych płyt 2018 roku w trzech zagranicznych zestawieniach

Joanna Chojnacka
19.12.2018 15:06
Behemoth|undefined Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Ostatnia płyta grupy Behemoth "I Loved You at Your Darkest" cieszy się dużym uznaniem zarówno w Polsce jak i za granicą. Już trzy muzyczne portale wyróżniły album w swoich podsumowaniach 2018 roku.

5 października 2018 roku pod barwami wytwórni Mystic Production ukazał się 11 studyjny album grupy Behemoth "I Loved You at Your Darkest". Chociaż krytyków płyty nie brakowało, to po niemal trzech miesiącach od premiery wydawnictwa, krążek jest coraz częściej wymieniany wśród najlepszych płyt 2018 roku. Behemoth to najpopularniejszy polski zespół metalowy za granicą i jedna z najpopularniejszych polskich grup w ogóle, jeśli wierzyć statystykom odsłuchań w serwisie Spotify, w których znalazł się na 4. miejscu. Formacja Nergala to także, jedna z nielicznych polskich kapel, która może pochwalić się dużymi sukcesami na liście tygodnika "Billboard". Ostatnie koncerty Behemotha w ramach trasy Merry Christless 2018 wyprzedały się do ostatnich biletów.

Behemoth - I Loved You at Your Darkest wyróżniona za granicą

W grudniu każdego roku, media muzyczne z całego świata tworzą swoje własne zestawienia najlepszych wydawnictw minionych 12 miesięcy. Jedno z nich opublikował już brytyjski magazyn "Metal Hammer", który wymienił 20 najlepszych albumów 2018 roku. Na pierwszym miejscu podsumowania znalazł się Ghost z płytą "Prequelle", Behemoth i "I Love You at Your Darkest" zmieścił się w pierwszej 10, w której zajął 6. miejsce. 

Ostatnie wydawnictwo Behemotha pojawiło się także na 7. miejscu zestawienia Ultimate Guitar. Portal wyróżnił także album "Wasteland" Riverside, który znalazł się na 23. miejscu podsumowania. Lista zawierała 25 najlepszych albumów 2018 roku, a otwierał ją krążek Alice In Chains "Rainier Forg".

Talent ekipy Nergala docenili także dziennikarze z Consequence of Sound, którzy opublikowali zestawienie 25 najlepszych płyt metalowych i hardrockowych 2018 roku. Behemoth znalazł się na 2. miejscu podsumowania. Wyprzedził w nim między innymi najnowsze wydawnictwa Judas Priest, A Perfect Circle czy Ghost. 

Najlepsze albumy metalowe i rockowe 2018 roku

Na najnowsze wydawnictwo Behemotha możecie zagłosować także w redakcyjnej sondzie - najlepsza płyta metalowa 2018 roku. Dla osób które wolą łagodniejsze brzmienia przygotowaliśmy też zestawienie, w którym wybieracie najlepszą płytę rockową 2018

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.