Były wokalista Decapitated otrzymał nowy wózek inwalidzki dzięki interwencji fanów

18.11.2019 14:43
Adrian Covan Kowanek|undefined Fot. Wspieramy Covana/Facebook

Zbiórka na rzecz byłego wokalisty Decapitated, Adriana Kowanka zakończyła się sukcesem. Muzyk otrzymał nowy wózek inwalidzki.

W październiku 2007 roku bus metalowej grupy Decapitated jechał na Białoruś, niestety uległ wypadkowi. Pojazd, który wiózł muzyków na kolejny koncert zderzył się z ciężarówką, w wyniku czego zginął brat gitarzysty - Vogga, Witold Kiełtyka, a ówczesny wokalista kapeli, Adrian Kowanek musiał przejść poważną operację. Powikłania po zabiegu doprowadziły do niedotlenienia mózgu i porażenia muzyka, co niestety sprawiło, że muzyk od lat jest sparaliżowany.

Adrian Kowanek z Decapitated otrzymał nowy wózek od fanów

Aby Covan mógł się poruszać niezbędny jest mu wózek inwalidzki, na którym spędza znaczną część życia. To także ułatwienie dla jego bliskich, którzy pomagają mu w przemieszczaniu. Niestety stary wózek muzyka, po 20 latach użytkowania, przestał w należyty sposób spełniać swoje zadania. Na ratunek przyszli fani Decapitated i Adriana, którzy umieścili na stronie gogetfunding.com zbiórkę pieniędzy na rzecz wokalisty. Celem było 9,5 tysiąca euro - koszt nowoczesnego wózka inwalidzkiego. Dzięki pomocy słuchaczy z całego świata na koncie znalazło się ponad 11 tysięcy euro.

Przeczytaj także

Inicjatorka akcji, Paula Wehbe opublikowała post na Facebooku, w którym podziękowała fanom i muzykom za ogromne zaangażowanie. Pokazała również nowy wózek inwalidzki, który został już kupiony i przekazany Adrianowi. 

Adrian Kowanek otrzymał swój nowy wózek i dzięki waszej pomocy udał się na swój pierwszy spacer po krakowskim rynku. Wraz z Leszkiem, jego mamą Ewą i siostrą Pauliną jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc!

Covan Wake Up 2020 w Krakowie

Zbiórka na wózek Covna to niejedyny sposób by pomóc muzykowi w walce o lepsze życie. Wszyscy chętni mogą pomagać artystę na bieżąco dzięki akcji "Wspieramy Covana", która ma na celu między innymi spłatę sprzętu rehabilitacyjnego Adriana. Ponadto 31 stycznia 2020 roku w krakowskim Zet Pe Te odbędzie się charytatywny koncert Covan Wake Up 2020. Podczas imprezy na scenie zobaczymy grupę Belzebong, Terrordome oraz Gnidę. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na konto Adriana.

Zobacz też: Wacław "Vogg" Kiełtyka dołączył do Machine Head. Co dalej z Decapitated?

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.