Czy AC/DC nagrywa nowy album z Brianem Johnsonem i Philem Ruddem?

Maciej Koprowicz
09.08.2018 12:12
Czy AC/DC nagrywa nowy album z Brianem Johnsonem i Philem Ruddem? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Najważniejsi muzycy australijskiej legendy hard rocka byli widziani w ostatnich dniach w Vancouver w pobliżu studia nagraniowego. Wiele wskazuje na to, że w Kanadzie powstaje nowa płyta!

Wyobraźnia fanów AC/DC pracuje na pełnych obrotach za sprawą zdjęć, które obiegły media społecznościowe. Mieszkańcom Vancouver w Kanadzie w ostatnich dniach udało się zaobserwować w tym mieście muzyków zespołu. Przypadek? Nie sądzimy.

Zaczęło się od doniesień, że w kanadyjskim mieście widziano razem Steviego Younga, bratanka Angusa i następcę w zespole jego brata Malcolma, oraz Phila Rudda, wieloletniego perkusisty zespołu. Cóż, byli i obecni muzycy grupy nadal pozostają kolegami i ich spotkanie powinno specjalnie dziwić. Ale kiedy kilka dni temu Rudda zauważono w towarzystwie samego Briana Johnsona, byłego wokalisty zespołu, to już raczej nie mógł być przypadek.

AC/DC - będzie nowy album?

Rudda i Johnsona zaobserwowano na zewnątrz Warehouse Studios w Vancouver. Widok byłych muzyków AC/DC w pobliżu studia nagraniowego jest więcej niż zastanawiający. Ale prawdziwa bomba pojawiła się kilka godzin temu, 9 sierpnia 2018 – w Vancouver widziano również Angusa Younga!

Szefa AC/DC sfotografowano w towarzystwie jego bratanka, także obok Warehouse Studios. Takie nagromadzenie obecnych i byłych (?) członków składu zespołu skłania do snucia przypuszczeń, że w Kanadzie powstaje 17. album studyjny Australijczyków.

Brian Johnson wraca do AC/DC?

Przypomnijmy, w nagrywaniu poprzedniej płyty AC/DC, „Rock Or Bust” z 2014 uczestniczyli gitarzyści Angus i Stevie Youngowie, basista Cliff Williams, perkusista Phil Rudd i wokalista Brian Johnson. Dwaj ostatni po wydaniu płyty musieli opuścić zespół – pierwszy z powodu zatargów z prawem, drugi z powodu poważnych kłopotów ze słuchem. Miejsce Johnsona na czas światowej trasy zajął Axl Rose. Spekulowano, że wokalista Guns N’ Roses dołączy do AC/DC na stałe i nagra z zespołem nowy album, ale w świetle doniesień z Vancouver jest to coraz bardziej wątpliwe. 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.