Phil Rudd: Czy to nadal AC/DC?

Aleksandra Degórska
16.05.2016 10:03
|north Fot. AFP/East News

Były członek zespołu chciałby zagrać ponownie z AC/DC, ale nie wie, czy jest sens powracać do kapeli, w której ze starego składu został tylko jeden muzyk...

Dyskusja na temat decyzji AC/DC dotyczącej współpracy z Axlem Rosem nadal nie ustaje. Alice Cooper jest po stronie tych fanów, którzy może na początku nie byli zbyt entuzjastycznie nastawieni, ale w konsekwencji przekonali się do wokalisty Guns N' Roses w szeregach AC/DC.

Inni natomiast krytykują zespół za złe potraktowanie Briana Johnsona, który z powodów zdrowotnych musiał zrezygnować z występowania na scenie. 7 tysięcy Belgów postanowiło oddać bilety na koncerty AC/DC. Wokalista The Who uważa, że występy zespołu z Axlem to jak oglądanie karaoke. W kapeli z oryginalnego składu pozostaje tylko Angus Young, niektórzy więc uważają obecny skład za cover band AC/DC.

Co na to wszystko były członek zespołu Phil Rudd? Przypomnijmy, że nad głową muzyka ostatnio zebrało się sporo czarnych chmur. Artysta ma na sumieniu posiadanie broni, używek oraz grożenie śmiercią. W konsekwencji sąd skazał go na początku lipca 2015 roku na domowy areszt, który trwał osiem miesięcy.

Tym razem obyło się bez komplikacji i muzyk po odbyciu wyroku twierdzi, że jest już zupełnie innym człowiekiem. Jeszcze w sierpniu 2015 roku Phil Rudd chciał z całych sił powrócić do AC/DC. Wydawać by się mogło, że teraz już nic nie staje mu na przeszkodzie.

Jednak perkusista nie jest już tak entuzjastycznie do tego nastawiony ze względu na to, co dzieje się w składzie zespole:

Nie jestem już taki jak kiedyś. Nigdy nie czułem się lepiej jako perkusista i człowiek. Nie mówię, że nigdy nie miałem nadziei, by znowu zagrać z AC/DC, ale czy to nadal AC/DC? Nie ma pięknego głosu Bona Scotta, nie ma Malcolma Younga, nie ma Briana Johnsona.

Jak się okazuje decyzję o powrocie perkusisty do kapeli podejmie gitarzysta:

To zależy od Angusa. Ja jestem ograniczony jeśli chodzi o to, gdzie mogę się poruszać.

Gitarzysta jeszcze na początku maja 2016 w jednym z wywiadów wyznał, że nie miał ostatnio kontaktu z Ruddem, który wycofał się z życia publicznego. Natomiast Axl Rose twierdził, że rozmawiał z Philem na temat kandydatów na stanowisko wokalisty AC/DC. Phil zaprzeczył jakoby do takiej sytuacji doszło.

Skoro powrót muzyka do AC/DC jest mało prawdopodobny to jak wygląda przyszłość artysty? Oczywiście jest ona ściśle związana z muzyką, a dokładniej z promocją jego solowej płyty „Head Job”:

Wybieram się do Francji oraz Belgii, żeby zagrać kilka koncertów w małych pomieszczeniach. To może być nawet pub.

Zatem cieszy fakt, że Rudd wraca do formy i zrobił wnioski ze swojego postępowania:

Nie jestem zadowolony z tego, co się wydarzyło. Dobrze, że dałem sobie spokój z tym gównem i nie chcę do tego wracać.

Natomiast maszyna koncertowa AC/DC prze dalej do przodu i patrząc na nagrania występów zespołu nie jest tak źle, jak niektórzy sądzili:

Chcielibyście, żeby Phil Rudd wrócił do AC/DC?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.