David Bowie został pożegnany przez tysiące fanów w Brixton

Aleksandra Degórska
13.01.2016 10:48
|north Fot. Photoshot / REPORTER / East News

Wielbiciele muzyka postanowili oddać mu cześć w miejscu, gdzie się urodził 69 lat temu. Zobaczcie, jak tłum pożegnał swojego idola.

Wokalista urodził się 8 stycznia 1947 roku w Londynie w dzielnicy Brixton. Gdy świat obiegła informacja o jego śmierci, nikt nie mógł w to uwierzyć, a artyści wyrazili swój żal spowodowany tą stratą. Wierni fani postanowili stworzyć nietuzinkowe wydarzenie w miejscu skąd pochodził legendarny twórca.

Tuż po pojawieniu się tragicznej wiadomości o odejściu Bowiego, jego wielbiciele stworzyli mural, który przedstawia Ziggy'ego Stardusta - jedno z jego licznych artystycznych obliczy. Graffiti powstało w pobliżu domu towarowego Morleys.

Wielbiciele muzyka zostali poinformowani za pośrednictwem mediów społecznościowych o nieoficjalnej imprezie na cześć artysty. Na stronie tego wydarzenia na Facebooku ponad 5 000 fanów zdeklarowało swoje przybycie.

W opisie zachęcono uczestników, by wspólnie złożyć mu hołd:

Czas Bowiego na Ziemi może się skończył, ale zostawił on nam wspaniałą muzykę. Dzisiaj jest czas, by zebrać się razem i świętować. Dzielcie się tą informacją ze wszystkimi tymi, którzy mogą pomóc z muzyką czy innymi elementami tego wydarzenia - weźcie instrumenty, głośniki, jedzenie i przede wszystkim miłość.

Odzew był naprawdę wielki i od godziny 20 wielbiciele zaczęli zbierać się przed kinem Ritzy, gdzie widniał napis „David Bowie, nasz chłopak z Brixton, spoczywaj w pokoju”.

Tak jeden z uczestników skomentował to wydarzenie:

Gdyby tylko mógł zobaczyć tę scenę. Setki ludzi składa mu hołd.

Wielu sobowtórów Bowiego zaczęło śpiewać a capella, bądź przy akompaniamencie gitar czy harmonijek, standardy artysty. Następnie zaś lokalny pub użyczył swojego sprzętu nagłaśniającego.

Obejrzyjcie, jak fani wykonali utwór „Starman”:

Tego wieczoru nie mogło oczywiście zabraknąć najbardziej znanych numerów, jak „Rebel, Rebel” czy „Suffragette City”.

Posłuchajcie, jak tłum wykonał „Life On Mars”:

Nie jest to jedyna tak oryginalna akcja wielbicieli, bowiem stworzono petycje do Boga, by oddał Davida Bowiego, zaś fani z Wielkiej Brytanii chcą, by przebój „Heroes” stał się oficjalnym hymnem ich ojczyzny.

8 stycznia 2016 roku w swoje 69. urodziny Bowie wydał album „Blackstar”, z którego pochodzą single „Blackstar” oraz „Lazarus”. W związku ze śmiercią muzyka fani zaczęli wspominać jego najważniejsze momenty w karierze, jak chociażby duet z Freddiem Mercurym w utworze „Under Pressure”. W internecie pojawiło się nagranie z samym wokalem obu wykonawców. Dla fanów mocniejszego grania proponujemy natomiast 10 rockowych i metalowych coverów Davida Bowiego.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.