Eddie Vedder ma dramę z Motley Crue. Nikki Sixx w ramach odwetu skrytykował Pearl Jam

07.02.2022 12:25
Eddie Vedder ma dramę z Motley Crue. Nikki Sixx w ramach odwetu skrytykował Pearl Jam Fot. Invision/Invision/East News

Drama alert. Eddie Vedder skrytykował otwarcie Motley Crue, na co odpowiedział mu Nikki Sixx, twierdząc, że "Pearl Jam to najbardziej nudny zespół, jaki w życiu słyszał". Dojdzie do bijatyki w stylu Fame MMA?

Eddie Vedder skrytykował Motley Crue. Nikki Sixx mu odpowiedział

Niedawno Corey Taylor pokłócił się z Machine Gun Kellym, do czego odniósł się też m.in. wokalista Trivium, Matt Heafy, a teraz nagłówki zdobyli Eddie Vedder i Nikki Sixx, którzy zaczęli wzajemnie krytykować swoje zespoły. 

Polecamy

Tu akurat sprawa jest dość oczywista - pewnie, że Vedder nienawidził glam metalu. Oczywiście, że Sixx nie przepadał za grunge'em. Przecież te dwa nurty były dla siebie absolutnym przeciwieństwem i na przestrzeni lat były też swoimi największymi przeciwnikami (komercyjnie rzecz biorąc). W końcu grunge zabił glam, a ten potem sam stracił życie na rzecz nu-metalu.

Skupmy się natomiast na dramie tu i teraz - wszystko zaczęło się po publikacji wywiadu Eddiego Veddera z The New York Times, którego zapytano się o zmiany kulturowe w świecie rocka na przestrzeni lat 80. i 90. Ten jawnie skrytykował cały nurt glam rocka, a zwłaszcza Motley Crue:

Wiesz, pracowałem w klubie w San Diego za dzieciaka. Przez to często byłem na koncertach, na które sam nigdy bym nie poszedł - mówię tu o zespołach, które miały monopol w MTV w późnych latach 80. Te metalowe grupy, których nienawidziłem. "Girls, Girls, Girls" i Motley Crue? Pier*olcie się. Nienawidziłem tego. Nienawidziłem tego, jak prezentowali facetów. Nienawidziłem tego, jak prezentowali kobiety. To było takie puste i prostackie.

Polecamy

Następnie dodał:

Potem przyszli Guns N’ Roses i przynajmniej mieli trochę pazura. Ale doceniam to, że na alternatywnej scenie Seattle kobiety mogły nosić glany i swetry, a fryzury miały raczej jak Cat Power, a nie Heather Locklear. Mogły mieć opinie i być szanowane. I to była zmiana, która przetrwała do dzisiaj.

Oczywiście, że Vedder do dzisiaj nienawidzi Motley Crue - oni byli wszystkim tym, co zainspirowało rockową kontrkulturę grunge'u na przełomie dekad. Nie mniej, Nikki Sixx musiał się odnieść do słów Veddera:

Przeczytałem dzisiaj, że wokalista Pearl Jam bardzo nienawidzi Motley Crue, co bardzo mnie rozbawiło. Ale z drugiej strony to jeden z najnudniejszych zespołów w historii, więc z jego ust to raczej jest komplement.

Chyba nie musimy dodawać, że raczej nie zobaczymy Pearl Jam i Motley Crue na jednej scenie.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.