„Feel Good Inc.” Gorillaz w wersji vintage

Aleksandra Degórska
18.04.2017 16:03
„Feel Good Inc.” Gorillaz w wersji vintage Fot. kadr z wideo; Caryca Pejnta

A gdyby tak Damon Albarn zdecydował się na bardziej eleganckie brzmienia? Wtedy Gorillaz brzmiałby właśnie w taki sposób...

Czekacie na 28 kwietnia 2017 roku, kiedy to ma się pojawić nowy krążek Gorillaz zatytułowany „Humanz”? Dotychczas poznaliśmy 4 kawałki z tego wydawnictwa - „Andromeda”, „Ascension”, „We’ve Got the Power” i „Saturnz Barz”. Wśród gości na krążku znajdziemy m.in. De La Soul, Jehnny Beth z Savages i Grace Jones czy Noela Gallaghera. 

Jeśli obgryzacie paznokcie z nerwów to na pocieszenie możecie sięgnąć po ciekawy cover znanego utworu zespołu Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Za repertuar kapeli wziął się bowiem Postmodern Jukebox, który zamienił „Feel Good Inc.” w elegancki utwór z czasów, gdy panowie nosili garnitury na potańcówki, a panie ubierały tylko i wyłącznie eleganckie i podkreślające figury stroje. 

Dajcie się zatem porwać w podróż w czasie i posłuchajcie, jak hit Gorillaz brzmi w wykonaniu wokalistki Thia Megia:

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox jest mistrzem jeśli chodzi o tego typu covery - dowolny utwór może zamienić w staromodnie brzmiący kawałek, przy którym nogi same chodzą. Artyści dotychczas zaprezentowali pokaźną ilość przeróbek takich kapel, jak Oasis, Metallica, Radiohead czy Aerosmith.

Zespół wystąpił również w Polsce dając dwa koncerty, m.in. w Warszawie, gdzie pokazał, że jazzowe brzmienia potrafią rozruszać dosłownie każdego. 

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.