Oasis w staromodnym bluesowym wydaniu

Aleksandra Degórska
03.03.2017 16:28
Oasis w staromodnym bluesowym wydaniu Fot. kadr z wideo

Czas na nieco eleganckie dźwięki w wykonaniu Scott Bradlee's Postmodern Jukebox. Czy „Don't Look Back in Anger” będzie dobrze się prezentować w retro klimatach?

Nadzieja umiera ostatnia, choć w przypadku Oasis chyba musiałby stać się naprawdę cud, żeby kapela ponownie zagrała na scenie. W 2009 roku Noel Gallagher postanowił opuścić szeregi zespołu i w sumie dobrze sobie radzi solowo, choć wiadomo powrót Oasis spowodowałby, że na jego koncie w banku pojawiłaby się spora suma.

Stosunki między Liamem a Noelem są nadal napięte i ich życie jest jak serial, który ciągnie się już latami i trochę zaczyna nudzić. Na poprawę humoru można ewentualnie sięgnąć po płyty Oasis, choć jego muzyka do najweselszej nie należy.

Dla odmiany czasem warto poszukać ciekawych wersji znanych hitów, a takich oczywiście nie brakuje. Jedną z najczęściej coverowanych kompozycji jest numer „Don't Look Back in Anger”. Jednak co tam wierne odwzorowanie tego numeru, gdy możesz nieco poszaleć z interpretacją.

Postmodern Jukebox wraz z Maiyą Sykes postanowili stworzyć z tego właśnie przeboju utwór w stylu piosenkarki Bessie Smith i klimacie nowoorleańskiego bluesa. Posłuchajcie, jak Oasis brzmiałby w latach 20.:

Scott Bradlee's Postmodern Jukebox to kolektyw, który na dany moment liczy 70 zmieniających się muzyków, którzy przerobili już repertuar Metalliki, Radiohead, Aerosmith czy The White Stripes. Te właśnie utwory będziemy mogli usłyszeć już 20 marca 2017 roku w Warszawskiej Progresji oraz 21 marca 2017 w Sali Ziemi w Poznaniu.

Jak oceniacie cover Oasis w wykonaniu Postmodern Jukebox?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.