Foo Fighters zagrał na żywo nowy utwór „Sunday Rain”

Robert Skowronski
23.06.2017 11:01
Foo Fighters zagrał na żywo nowy utwór „Sunday Rain” Fot. kadr z wideo

Dave Grohl i koledzy powoli przyzwyczajają nas do premier nowych utworów w wersji live. Tak też było i tym razem.

Co prawda numer „Run” zadebiutował w sieci wraz z teledyskiem, ale już „The Sky is a Neighborhood” oraz „Lah Di Da” zostały zaprezentowane po raz pierwszy na żywo podczas koncertu na islandzkim festiwalu Secret Solstice. Następca krążka „Sonic Highways” z 2014 roku oraz EP-ki „Saint Cecilia” nadciąga do nas wielkimi krokami. Kolejną jego zapowiedzią jest kompozycja „Sunday Rain”.

W tym przypadku wokale są zdominowane przez perkusistę Foo Fighters, Taylora Hawkinsa. Bębniarz już na wcześniejszych wydawnictwach kapeli przejmował rolę Dave'a Grohla i stawał za mikrofonem przy poszczególnych kompozycjach. Numer trwa dobre 6 minut, a niektóre jego fragmenty brzmią jak niczym nieskrępowany jam między muzykami.

Przekonajcie się o brzemieniu „Sunday Rain” w poniższym wideo. Kawałek został zaprezentowany fanom, którzy udali się na koncert Foo Fighters w Rydze na Łotwie:

Foo Fighters zdradził już szczegóły swojego kolejnego albumu. Będzie on zatytułowany „Concrete and Gold” i ukaże się 15 września 2017. Dave Grohl określił nowy materiał jako połączenie płyty „Sgt. Pepper” z twórczością Motorhead.

Producentem albumu został Greg Kurstin, który ma na koncie współpracą z takimi popowymi gwiazdami, jak Adele, Sia czy Pink. W ramach przygotowań do nowego albumu Foo Fighters, Grohl jak zwykle poszukiwał nowych wyzwań dla zespołu:

Pomyślałem, że może Greg wyprodukuje nasz album, bo nigdy nie pracował z rockowym zespołem, a my nigdy nie mieliśmy popowego producenta.

Do miksowania płyty zatrudniony został wkrótce Darrel Thorp (Beck, Radiohead).

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.