To koniec Genesis. Phil Collins: "Jutro znajdziemy prawdziwą pracę" [WIDEO]

28.03.2022 18:35
Phil Collins Fot. Bav Media / SplashNews.com/East News

Genesis zagrał ostatnią trasę w swojej karierze - przynajmniej tak twierdzi Phil Collins, który pożegnał się z publicznością mówiąc, że to już koniec zespołu.

Trasa koncertowa Genesis, która objęła 45 koncertów, zakończyła się 26 marca 2022. Nagrania z występów uświadomiły wielu fanom, że Phil Collins nie jest w najlepszej formie. Z resztą już wcześniej w jednym z wywiadów wyznał, że to raczej ostatnie koncerty Genesis. Teraz zespół postanowił sprawę jasno - nie należy spodziewać się kolejnej trasy.

Polecamy

To koniec Genesis. Phil Collins: "Jutro znajdziemy prawdziwą pracę" [WIDEO]

Trasa Genesis "The Last Domino?" początkowo miała odbyć się w 2020, ale ostatecznie z powodu pandemii dopiero w tym roku zespół mógł wrócić na scenę. Ostatni koncert tournee odbył się 26 marca 2022 w Londynie. Pod koniec show Phil Collins powiedział ze sceny:

Dzisiaj mamy wyjątkowy wieczór. To ostatni koncert trasy i ostatni występ Genesis. Nadal nam trudno uwierzyć, że przyszliście, żeby nas zobaczyć. Tak, jutro znajdziemy sobie prawdziwą pracę.

Okazuje się, że koncert oglądał Peter Gabriel, o czym wspomniał Collins żartując ze sceny:

Peter Gabriel nie dołączył do kolegów na scenie. Były wokalista Genesis jednak zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Philem Collinsem i menedżerem zespołu.

Polecamy

Phil Collins już od dłuższego czasu skarży się na zdrowie. Muzyk doznał urazu kręgosłupa w 2000 roku i 9 lat później musiał zrobić sobie przerwę od grania. Pech chciał, że w 2015 roku po operacji potknął się i złamał stopę. Po jej operacji, znowu ją złamał, ale w innym miejscu. To wszystko sprawiło, że musi teraz chodzić o lasce i na koncertach śpiewał siedząc na krześle.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.