Glastonbury 2019: muzyk The Prodigy odda hołd Keithowi Flintowi podczas festiwalu

02.05.2019 17:07
Keith Flint|undefined Fot. Avalon.red/REPORTER/East News

Na początku maja 2019 roku pojawiła się informacja, że na jednej ze scen na festiwalu Glastonbury 2019 odbędzie się specjalny koncert ku pamięci wokalisty The Prodigy. Specjalny set zaprezentuje gitarzysta zespołu, Gizz Butt. 

Śmierć Keitha Flinta zaskoczyła miliony fanów The Prodigy na całym świecie. Wokalista zespołu zmarł 4 marca 2019 roku, jego ciało zostało znalezione w domu w Essex. Według raportów, ratownicy pogotowia ratunkowego próbowali go reanimować, ale niestety było już za późno. O śmierci muzyka poinformowali muzycy The Prodigy, którzy wyznali, że Keith Flint popełnił samobójstwo. Tuż po pojawieniu się smutnej informacji wielu przyjaciół oraz muzyków wyraziło swój żal, a także pożegnało się z artystą poprzez wpisy w social mediach. 

Glastonbury 2019 - muzycy oddadzą hołd Keithowi Flintowi

Jak podają brytyjskie media, pamięć muzyka zostanie uczczona podczas nadchodzącego festiwalu Glastonbury 2019, który od lat odbywa się na terenie Worthy Farm w Wielkiej Brytanii. Zespół miał nawet wystąpić w roli gwiazdy wieczoru podczas wydarzenia, ale z oczywistych względów ich koncert został odwołany. Potwierdzono jednak, że jeden z członków koncertowej ekipy The Prodigy, ich gitarzysta Gizz Butt, wystąpi na jednej ze scen festiwalu Glastonbury.

W namiocie zwanym również jako Shangri-La odbędzie się bowiem godzinny didżejski set Butta. Spekuluje się, że mężczyzna zagra miks najpopularniejszych utworów The Prodigy jako hołd dla zmarłego Keitha Flinta. Jego program nazywa się "Keith Flint Appreciation Hour", co w tłumaczeniu na język polski brzmi "Godzina uznania dla Keitha Flinta". Obok niego na scenie namiotowej pojawią się również m.in. panowie z Gojiry, czy raper Denzel Curry, który niedawno w fenomenalny sposób przerobił "Bulls On Parade" Rage Against The Machine.

Glastonbury to jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych na świecie. Tegoroczna odbędzie się w dniach 26-30 czerwca. Wśród największych gwiazd, które zagrają w 2019 roku na głównej scenie znajdują się m.in. The Cure, The Killers, Liam Gallagher, Stormzy i Johnny Marr z The Smiths. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.