Gorillaz zapowiedział nowy album „The Now Now”

Maciej Koprowicz
28.05.2018 11:22
Gorillaz zapowiedział nowy album „The Now Now” Fot. kadr z wideo

Szósty album studyjny najsłynniejszego wirtualnego zespołu świata ukaże się jeszcze tego lata.

Po zaledwie kilkunastu miesiącach od premiery albumu „Humanz” Gorillaz powracają z premierowym materiałem. Na nieoficjalnym profilu na Twitterze lidera zespołu, Damona Albarna pojawiła się data premiery i prawdopodobny tytuł nowego albumu.

Wygląda na to, że album zatytułowany będzie „The Now Now”. Tytuł sugeruje kilkusekundowy teaser krążka z fragmentem nowej muzyki. Informuje on również o dacie premiery nadchodzącego krążka – 29 czerwca 2018.

Od niedawna działa również w internecie strona internetowa płyty, thenownow.tv. Na razie znajdziemy na niej jedynie wspomniany teaser.

Damon Albarn zgubił nowy album Gorillaz „The Now Now”

W połowie maja brytyjski dziennik „The Mirror” informował, że na jakiś czas los nowej płyty stanął pod znakiem zapytania. Niefrasobliwy Albarn wracając z imprezy zgubił bowiem w taksówce laptopa, zawierającego… kopię-matkę albumu. Na szczęście zgubę udało się odnaleźć dzięki pomocy taksówkarza.

Jaki będzie nowy album Gorillaz?

Informator „Mirrora” z bliskich kręgów Gorillaz zdradził przy tej okazji, że nowa płyta zespołu będzie politycznym komentarzem lidera na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Damon Albarn skrytykował Brexit podczas przemowy na Brit Awards 2018, gdzie Gorillaz otrzymał nagrodę dla najlepszej brytyjskiej grupy. 

Gorillaz – koncert na Open’er Festival 2018

Bardzo możliwe, że nowy materiał Gorillaz usłyszymy na koncercie zespołu w ramach Open’er Festival 2018 w Gdyni. Albarn i spółka zagrają 6 lipca 2018. Na festiwalu wystąpią również m.in. Arctic MonkeysDepeche Mode, Nick Cave And The Bad Seeds, Massive AttackDavid ByrneGlass AnimalsBruno MarsTaconafide, Chvrches, Dead Cross i Marmozets. Bilety są dostępne na eBilet.pl. Patronem medialnym Open'er Festival 2018 jest Antyradio.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.