Iron Maiden wyrusza w trasę nowym Ed Force One

Aleksandra Degórska
18.02.2016 10:43
Iron Maiden wyrusza w trasę nowym Ed Force One Fot. ironmaiden.com

Ciekawi jak prezentuje się nowy samolot kapeli? Zobaczcie zdjęcia Boeinga, za którego sterami zasiądzie Bruce Dickinson.

Zespół odlicza dni do światowej trasy koncertowej, która startuje już 24 lutego 2016 roku w ramach promocji krążka „The Book of Souls”. Kapela Iron Maiden zagra również w Polsce 3 lipca 2016 roku we Wrocławiu. Formacja nie będzie podróżować byle czym, bo Boeingiem 747-400 Jumbo Jet, za sterami którego zasiądzie sam Bruce Dickinson.

Kapela zaprezentowała zdjęcia swojego nowego samolotu po tym, jak wylądował na lotnisku w Cardiff w Wielkiej Brytanii. Boeing nazwano na cześć maskotki zespołu Eddiego - Ed Force One.

Iron Maiden dopina wszystko na ostatni guzik i twierdzi, że wszyscy są już w gotowości, by ruszyć w trasę:

Ed Force One, nasz nowy odrzutowiec, jest w pełni gotowy, a Bruce ma swoją nową błyszczącą licencję, więc może zasiąść za sterami. 

Zobaczcie, jak prezentuje się ta maszyna:

Obejrzyjcie również, jak samolot lądował na lotnisku w Cardiff:

Nie jest to pierwszy raz, gdy Iron Maiden wybiera się własnym samolotem w trasę koncertową, jednak tym razem odrzutowiec również zawita do krajów Starego Kontynentu:

Będziemy jak zawsze latać Ed Force One dookoła świata, ale tym razem włącznie z kilkoma pierwszymi koncertami w Europie. Tym sposobem będzie to pierwszy raz, gdy samolot odwiedzi Stary Kontynent w czasie trasy.

Muzycy zdradzają również, jak potoczy się trasa od strony logistycznej:

Po występie w Szwecji na stadionie Ullevi w Goteborgu 17 czerwca 2016 wrócimy do tradycyjnych środków transportu podczas tras - ciężarówek i busów, bo jest to bardziej sensowne ze względu na mniejsze odległości i parametry lotnisk.

Jednym z pasażerów będzie Scott Ian, który nie może doczekać się już podróży za dwa tygodnie:

Wydawałoby się, że Bruce Dickinson ma ręce pełne roboty. Nie dość, że Iron Maiden wybiera się w 2016 roku w trasę, to wokalista zamierza napisać autobiografię i zająć się wydaniem jeszcze jednego piwa sygnowanego logo Iron Maiden. To się nazywa pracoholizm!

Jak Wam się podoba nowy Boeing Iron Maiden?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.