Jak brzmi Iron Maiden na akordeonie?

Aleksandra Degórska
14.12.2016 14:37
|north Fot. kadr z wideo

Ta kobieta zamiast grać sielankowy repertuar woli coś zdecydowanie mocniejszego. Posłuchajcie, czy dała sobie radę z repertuarem słynnej kapeli.

Pierwsze skojarzenie z akordeonem? Imieniny u wujka, wódeczka leje się strumieniem, wujek w końcu bierze akordeon i przygrywa „Szła Dzieweczka Do Laseczka”. Innym ten instrument kojarzy się również z Paryżem i romantyczną muzyczką, która jest tłem do komedii.

A gdyby tak spróbować wykonać heavy metal na akordeonie? Brzmi trochę dziwnie, ale skoro dudy nadają się do tego, żeby zagrać numery AC/DC, to warto zaryzykować z akordeonem. W końcu ile można słuchać coverów, które niczym się nie różnią od oryginałów. Lepiej puścić wodze fantazji i poszaleć z interpretacją.

Można zatem połączyć miłość do akordeonu oraz metalu i mamy na to dowód. Zobaczcie, jak ta kobieta wykonała „The Trooper” na akordeonie... oczywiście też nie zabrakło porażającej solówki gitarowej:

Ech, gdyby tak potrafił grać wujek podczas swojej imieninowej imprezy. Wtedy chętnie chodziłoby się na rodzinne spotkania.

„The Trooper” można również wykonać na... harfach. Harp Twins zasłynęły z tego, że biorą na warsztat rockowy oraz metalowy repertuar i prezentują go w zupełnie innym wydaniu. Harfiarki mogą również pochwalić się coverem „Fear of the Dark” Iron Maiden.

Jak oceniacie utwór Iron Maiden wykonany na akordeonie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.