Jak brzmi najlepszy cover „Aerials” według Serja Tankiana?

Aleksandra Degórska
10.06.2016 12:13
Jak brzmi najlepszy cover „Aerials” według Serja Tankiana? Fot. FaceToFace / Reporter / East News

Ta wersja słynnej kompozycji System of a Down zrobiła niezłe wrażenie na samym wokaliście zespołu. Jak brzmi ten cover?

Gdybyśmy chcieli stworzyć jedną listę ze wszystkimi coverami System of a Down, to liczba pozycji naprawdę byłaby zdumiewająca. W końcu nic dziwnego, bo im bardziej popularny zespół, tym więcej pojawia się coverów.

Najciekawsze oczywiście są wersje, które mocno odbiegają od oryginałów. Fan może nieco sobie poswawolić i stworzyć ciekawe wariacje na temat ulubionego numeru. Tak właśnie postanowiła postąpić grupa Naregatsi Orchestra, która wzięła na warsztat utwór „Aerials”.

Singiel pochodzący z krążka „Toxicity” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji zespołu, która błyskawicznie zdobyła szczyty list przebojów. Nic więc dziwnego, że młodzi muzycy postanowili odegrać na tradycyjnych instrumentach właśnie ten numer.

Co więcej ich wersja przypadła do gustu samemu wokaliście zespołu:

To jest bez dwóch zdań mój ulubiony cover „Aerials”. Oto bardzo młoda i utalentowana Naregatsi Orchestra.

Zespół działa w ramach organizacji non-profit Naregats Art Institute, która ma na celu propagowanie armeńskiej kultury. Instytucja szczególnie dba o najmłodszych ucząc ich w zakresie ormiańskiej muzyki, teatru, sztuk wizualnych czy literatury.

Nie dziwi zatem, że Serj Tankian wsparł młodych wykonawców, bowiem System of a Down na przestrzeni długoletniej kariery stara się uświadomić ludzi w kwestiach ważnych dla Ormian, jak chociażby ludobójstwo tego narodu, które miało miejsce w czasie I wojny światowej. Przykładem może być trasa koncertowa Wake Up The Souls w setną rocznicę tego wydarzenia.

Jednym z projektów związanych z tą rocznicą był film „1915” z kwietnia 2015 roku, do którego soundtrack stworzył Serj Tankian. Na albumie ze ścieżką dźwiękową z tego obrazu znalazł się m.in. utwór „Ari Im Sokhag”, do którego zaprezentowano również klip.

Co więcej muzyk stworzył polityczny utwór zatytułowany „Artsakh”, aby wesprzeć Ormian w Górskim Karabachu oraz „Aurora's Dream”, który powstał z myślą o ceremonii wręczenia nagrody Aurora w Erywaniu.

Jak Wam się podoba cover „Aerials”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.