Jared Leto wspomina Benningtona i Cornella na gali MTV

Maciej Koprowicz
28.08.2017 14:09
Jared Leto wspomina Benningtona i Cornella na gali MTV Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl, kadr z wideo, ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK

Ceremonia wręczenia nagród MTV VMA nie mogła się obyć bez wspomnienia o zmarłych niedawno wokalistach.

MTV wiele zawdzięcza Soundgarden i Linkin Park. Takie wideoklipy, jak „Black Hole Sun” tych pierwszych czy „Somewhere I Belong” i „Breaking The Habit” drugich to niekwestionowana klasyka teledysku. Obrazki do tych utworów swego czasu nie schodziły praktycznie z anteny stacji. Nic dziwnego, że na ceremonii MTV Video Music Awards, gdzie nagrodzono twórców najlepszych teledysków ostatniego roku, musiało się pojawić przypomnienie o liderach tych zespołów, którzy niedawno odeszli w tragicznych okolicznościach.

Zadanie wspomnienia Chestera Benningtona i Chrisa Cornella otrzymał Jared Leto, słynny aktor, znany również z zespołu rockowego 30 Seconds To Mars, który właśnie opublikował nowy utwór „Walk On Water”. Był to bardzo odpowiedni wybór, ponieważ artysta dobrze znał obu wokalistów i wielokrotnie ruszał w trasy u boku ich zespołów.

MTV poprosiła mnie, bym przyszedł tu dziś i powiedział kilka słów o Chesterze i świętej pamięci wielkim Chrisie Cornellu, dwóch artystach, z którymi miałem absolutną przyjemność jeździć w trasy koncertowe. Obaj byli ze sobą w bliskiej przyjaźni, Chester nawet śpiewał cover klasycznego „Hallelujah” na pogrzebie Chrisa. Chester powiedział o Chrisie: „Twój głos był radością i bólem, gniewem i wybaczeniem, miłością i bólem serca, wszystkim zebranym w jedno”. Kilka tygodni później, sam Chester odszedł. Chester był moim przyjacielem i był nim dla tak wielu. Bycie obserwatorem jego życia nauczyło mnie ważnych rzeczy, szczególnie o nieustającej pracy, pogoni za marzeniami i byciu łagodnym i ludzkim. Kiedy myślę o nim, o Chesterze, widzę jego twarz, która zawsze się uśmiechała. Myślę o jego sercu, które nosił na dłoni. Myślę o tym, jak życzliwie traktował mnie, mojego brata, Tomo, nasz zespół. Myślę o jego żonie i jego sześciu niesamowitych dzieciach. Myślę o jego rodzinie. Myślę o jego zespole, którego członkowie zawsze byli naszymi braćmi i wspominam jego głos. Raz ostry, a raz delikatny, ten głos będzie żył wiecznie. Jeśli jest tu, dziś wieczorem ktokolwiek, kto czuje, że nie ma nadziei, niech da mi znać. Nie jesteś sam. Zawsze jest droga naprzód. Wyciągnij rękę, podziel się swoimi myślami, nie poddawaj się. Daję ci słowo – najbardziej przełomowe momenty w życiu następują dokładnie po najciemniejszych dniach.

Zobaczcie emocjonalną przemowę Jareda Leto na gali MTV VMA:

Chester Bennington popełnił samobójstwo przez powieszenie 20 lipca 2017. Jego śmierć poruszyła cały świat muzyki. Hołd zmarłemu artyście na koncertach oddało wielu wykonawców, między innymi Metallica, Coldplay, Jay-Z i Machine Head. Chris Cornell odszedł 18 maja 2017 – także popełnił samobójstwo przez powieszenie.

Ceremonia wręczenia MTV Video Music Awards odbyła się 27 sierpnia 2017 w Inglewood w Kalifornii. To impreza, na której honorowani są twórcy najlepszych teledysków muzycznych ubiegłego roku. W kategorii „Rock” zwyciężył zespół Twenty One Pilots z klipem do „Heavydirtysoul” – wśród nominowanych byli też Foo Fighters, Green Day, Fall Out Boy i Coldplay.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.