Keith Richards: Metallica i Black Sabbath to żart

Justyna Kierzkowska
03.09.2015 16:08
Keith Richards: Metallica i Black Sabbath to żart Fot. Associated Press/ EastNews

Gitarzysta Rolling Stones najwyraźniej postanowił wywołać burzę w muzycznym świecie. Dlaczego muzyk skrytykował kolegów po fachu?

Keith Richards wypowiedział się nie tylko na temat tych dwóch zespołów. W rozmowie z New York Daily News przy okazji skomentował również różne gatunki muzyczne.

Dla mnie brzmi to jak głuche niekończące się dudnienie bez rytmu. Miliony kochają Metallikę i Black Sabbath. Dla mnie były wielkim żartem.

Warto dodać, że Stonesi w 2005 roku sami poprosili, żeby Metallica otworzyła ich koncert w San Francisco. Jednak Lars Ulrich w wywiadach przyznał, że współpraca z The Rolling Stones nie należała do zbyt udanych. Członkowie z zespołu nie chcieli nawet porozmawiać z muzykami Metalliki, przystanęli jedynie na krótkie zdjęcie.

Keith Richards w wywiadzie postanowił wypowiedzieć się także o rapie.

To, co imponującego zrobił rap, to pokazał, ile na świecie jest ludzi głuchych na dźwięki. Wszystko, czego potrzebują, to bębny i ktoś, kto będzie się do tego wydzierał. Rap to dużo słów, które mało mówią. To rynek dla ludzi, którzy nie umieją odróżnić jednej nuty od drugiej.

Muzyk w tym roku nie pierwszy raz zadziera z kolegami z branży muzycznej. W sierpniu 2015 roku w jednym z wywiadów powiedział, że płyta „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” The Beatles to „zbiór śmieci” i „pomieszanie z poplątaniem”.

Gitarzysta przyznał, że czuje się bardzo sfrustrowany faktem, że od ostatniej płyty z The Rolling Stones minęło już 10 lat. Album „A Bigger Bang” ukazał się w 2005 roku a promowały go utwory „Streets of Love”, „Rough Justice”, „Rain Fall Down” i „Biggest Mistake”.

W czerwcu 2015 roku Keith Richards udzielił wywiadu, w którym oświadczył, że jest gotowy na nagranie nowej płyty z kolegami z zespołu. W lipcu przybliżył z kolei szczegóły dotyczące jego nowej solowej płyty pt. „Crosseyed Heart”, która ma ukazać się 18 września 2015 roku. W połowie lipca muzyk opublikował utwór „Trouble”, który promuje nowy album.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.