Korn pokazał klip do utworu z Coreyem Taylorem

Robert Skowronski
06.10.2016 07:48
Korn pokazał klip do utworu z Coreyem Taylorem Fot. kadr z wideo

Udostępniony został kolejny teledysk z nadchodzącego wydawnictwa Jonathana Davisa i kolegów. Zobaczcie klip do numeru nagranego z Coreyem Taylorem.

Dotychczas poznaliśmy teledyski do „Rotting in Vain” oraz „Insane”. Numer „A Different World” jest znany fanom Korna już od kilku dni, ale nie został wcześniej przedstawiony do niego obrazek. Wszystkie wymienione kompozycje znajdą się na płycie „The Serenity of Suffering”, ta zaś pojawi się na sklepowych półkach 21 października 2016 roku. Czasu do premiery coraz mniej, a oczekiwanie możemy sobie umilić obejrzeniem nowego klipu do utworu, gdzie gościnnie zjawił się wokalista Slipknota.

Reżyserem teledysku jest Luis Tellez, meksykański twórca filmów krótkometrażowych. Animacja może kojarzyć się z jednym z dwóch wideo do „Wait and Bleed” Slipknota. To ze względu na to, że w obu przypadkach widz jest wrzucony w sam środek kukiełkowego piekła pełnego niepokojących humanoidalnych postaci. Zobaczcie, jak wygląda teledysk Korna do „A Different World”:

Jonathan Davis opowiedział, jak doszło do zaproszenia Coreya Taylora do współpracy:

Staraliśmy się ustalić z kim chcielibyśmy nagrać. Gdy już wpadłem na ten pomysł stwierdziłem, że to jest właśnie ta osoba, której potrzebowaliśmy. Napisałem do niego z pytaniem czy chce być w jednym z nowych numerów Korna. Był zdecydowany, że tak. Poradził sobie świetnie w tym utworze. Jak miałem skończone swoje partie powiedziałem mu: „Rób, co należy”. Powoli wdziera się do tej kompozycji - początkowo jego głos przykryty jest moim, a napięcie rośnie, aż do samego środka, kiedy Corey wchodzi w pełni ze swoją partią.

A jak wyglądała sprawa zaproszenia do nagrania utworu z perspektywy wokalisty Slipknota i Stone Sour?

Zadzwonili do mnie, a ja nazajutrz byłem już w samolocie. Wcześniej nie miałem nawet okazji usłyszeć muzyki. Zdecydowałem się na to, bo jestem fanem, ale jestem też ich przyjacielem, a była to rzecz, o której rozmawialiśmy od kilku lat. To ciężki numer, sprawi, że ludzie stracą głowę. Słyszałem już 11 nowych utworów Korna. To powrót do ich trzech pierwszych płyt, ale wszystko wymieszane jest z dojrzałością, która teraz w nich tkwi.

Utwór miał też już swój debiut na żywo. Zobaczcie, jak Korn i Corey Taylor wypadli przed publicznością:

Korn zna się z muzykiem Slipknota już od dawna. Wcześniej również mogliśmy usłyszeć ich wspólne wykonanie utworu, jednak wówczas był to kawałek Beastie Boys, „Sabotage”. Przypominamy, że Korn wystąpi w Polsce w 2017 roku na warszawskim Torwarze.

Jak Wam się podoba teledysk do „A Different World”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.