Kto zagra z Linkin Park podczas koncertu upamiętniającego Benningtona?

Aleksandra Degórska
22.09.2017 09:14
Kto zagra z Linkin Park podczas koncertu upamiętniającego Benningtona? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

W końcu Linkin Park zdradził, kto pojawi się na scenie podczas wyjątkowego wydarzenia. Na liście gości znajduje się sporo znanych nazwisk.

27 października 2017 odbędzie się koncert w Hollywood Bowl w Kalifornii pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington”. Jest to wydarzenie organizowane przez Linkin Park w celu uczczenia pamięci zmarłego wokalisty, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku w swojej prywatnej rezydencji w Los Angeles.

Podczas specjalnego koncertu członkowie zespołu po raz pierwszy od śmierci Benningtona wystąpią publicznie i na scenie dołączą do nich goście, których w końcu poznaliśmy.

Zagrają M. Shadows oraz Synyster Gates z Avenged Sevenfold, Jonathan Davis z grupy Korn, Daron Malakian, Shavo Odadjian i John Dolmayan z System of a Down. Pojawią się również członkowie kapeli Blink-182, Oli Sykes z zespołu Bring Me The Horizon, Ryan Key z Yellowcard, Machine Gun Kelly oraz Kiiara, z którą Linkin Park nagrał singiel „Heavy”.

O koncercie na cześć Benningtona mówiło się już jakiś czas temu i Mike Shinoda wyznał, jak w końcu zespół zdecydował się na występ:

Wybrałem się do producenta Ricka Ruina po wskazówki. Powiedział: „Myślę, że potrzebujecie wyjść na scenę. Uważam, że to będzie dla was dobre, jednocześnie to będzie bardzo, bardzo trudne”. 

Muzyk, jak również reszta zespołu ma świadomość, że czeka ich duże wyzwanie:

Nie pokazywaliśmy się razem publicznie, nie graliśmy, nie wychodziliśmy na scenę... wiem od chłopaków z zespołu, że wyjście na scenę jest dla niektórych przerażającym doświadczeniem. Jednak powiem to w imieniu wszystkich - jest to rzecz, którą chcemy zrobić. Wydaje się to być najlepszy sposób, żeby uczcić pamięć Chestera.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Linkin Park, Music For Relief, która pomaga ofiarom katastrof naturalnych.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.