Linkin Park prezentuje nowy teledysk i zapowiada koncert w hołdzie Chesterowi

Maciej Koprowicz
19.09.2017 10:26
Linkin Park prezentuje nowy teledysk i zapowiada koncert w hołdzie Chesterowi Fot. kadr z wideo

Zespół Chestera Benningtona uhonoruje tragicznie zmarłego kolegę koncertem z udziałem innych gwiazd. Bez wokalisty to już nie będzie to samo – o jego scenicznej charyzmie przypomina nowy klip Linkin Park do „One More Light”.

Samobójcza śmierć Chestera Benningtona 20 lipca 2017 była szokiem zarówno dla jego fanów, jak i kolegów z zespołu Linkin Park. Członkowie grupy kilka dni po jego odejściu pożegnali go wzruszającym listem. W sierpniu 2017 ogłosili, że uhonorują przyjaciela dużym muzycznym wydarzeniem. Już wiemy, że dotrzymają słowa.

Linkin Park zapowiedział na 27 października 2017 koncert w Hollywood Bowl w Kalifornii pod hasłem „Linkin Park And Friends Celebrate Life In Honor Of Chester Bennington”. Członkowie grupy wystąpią po raz pierwszy od śmierci swojego lidera. W trakcie koncertu dołączą do nich na scenie inni artyści, których nazwiska pozostają na razie tajemnicą. Dochód z występu przekazany zostanie na potrzeby założonej przez zespół fundacji Music For Relief, pomagającej ofiarom katastrof naturalnych.

Grupa uhonorowała także wokalistę poruszającym teledyskiem do „One More Light” z ostatniej płyty Linkin Park pod tym samym tytułem, która ukazała się 19 maja 2017. Wideo przypomina o tym, jak charyzmatycznym frontmanem był Chester i jak wspaniały miał kontakt z publicznością:

Ujęcia z backstage’u, które możemy oglądać w klipie nie wyglądają, jakby przedstawiały osobę cierpiącą na ciężką depresję. Żona Chestera, Talinda Bennington opublikowała na Twitterze prywatne wideo nakręcone na 36 godzin przed jego samobójstwem, na którym muzyk bawi się z dziećmi. Film miał zwrócić uwagę na problem ukrywania depresji przez osoby, które dotyka ta choroba.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.