Lindemann wyda 2. solowy krążek?

Aleksandra Degórska
05.09.2016 11:35
Lindemann wyda 2. solowy krążek? Fot. kadr z wideo

Jest cień szansy na to, że wokalista Rammsteina wyda kolejną solową płytę. Kiedy miałby się ukazać ten krążek?

W 2015 roku światło dzienne ujrzał solowy projekt wokalisty Rammsteina - Lindemann. Muzyk do współpracy zaprosił producenta i multiinstrumentalistę Petera Tägtgrena, który ma na swoim koncie albumy m.in. Sabatonu, Hypocrisy czy Pain.

Panowie jak dotychczas wydali jedyny krążek „Skills In Pills”, a jako pierwszy singiel wybrali utwór „Praise Abort”. Sam Till Lindemann określił styl tej kapeli, jako połączenie wokalu Rammsteina z muzyką Pain.

W jednym z wywiadów Peter Tägtgren przyznał, że w momencie, gdy Rammstein zrobi sobie przerwę i wokalista będzie mieć trochę wolnego czasu, muzycy zamierzają zagrać koncerty promujące debiutancką płytę:

Myślę, że do tego dojdzie. Musimy po prostu respektować czas, gdy Rammstein wraca do pracy i musimy czekać na kolejną przerwę, by coś zacząć robić. Mamy sporo pomysłów na nowe utwory.

Czy możemy też się spodziewać nowej muzyki od Lindemanna?

Tak, oczywiście.

Peter wspomniał również o tym, jak przyjęto debiutancką płytę:

Odbiór był naprawdę dobry. Pewnie, że część osób myślała: „Och, teksty są takie niedojrzałe”. Uważam, że są zabawne, ja i Till jesteśmy niedojrzali. Lindemann odnajduje angielskie słowa, zawsze pisał teksty po niemiecku. Teraz ma szalone pomysły w języku angielskim - to jak zrywanie owoców z drzewa, powiedział, że „niemieckie” drzewo nie ma już owoców. Dlatego też tworzenie w języku angielskim jest dla niego bardzo odświeżające. Niektórzy recenzenci twierdzą, że niedojrzali faceci szaleją. Przecież to jest właśnie album do imprezowania.

 
Zapewne będziemy musieli trochę poczekać na nowy solowy krążek od wokalisty, bo Rammstein rozpoczął pracę nad nową płytą i podczas festiwalu Gods Of Metal 2016 zaprezentował premierowy utwór „Ramm 4”.

Flake przyznał, że praca wre:

Zaczęliśmy zbierać pomysły na utwory i rozwijać je jako zespół. Ciężko powiedzieć, na jakim etapie prac stoimy. Często wszystko idzie dobrze, a potem masz dni, gdy chcesz zacząć cały proces od początku. Dlatego też nie ma obiektywnego poglądu na temat tego, jak daleko stoimy z tworzeniem nowego materiału.

Warto zatem bacznie obserwować obóz Rammsteina, bo to w jaki sposób potoczą się prace nad nowym krążkiem wpłynie również na tworzenie nowego solowego materiału przez Tilla Lindemanna.

Czekacie na kolejny krążek od Lindemanna i Tägtgrena?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.