Linkin Park uhonoruje Chestera Benningtona specjalnym wydarzeniem

Maciej Koprowicz
23.08.2017 10:27
Linkin Park uhonoruje Chestera Benningtona specjalnym wydarzeniem Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Członkowie zespołu zamierzają upamiętnić zmarłego wokalistę publicznym wydarzeniem w Los Angeles.

Status grupy Linkin Park po samobójczej śmierci Chestera Benningtona 20 lipca 2017 wciąż jest niejasny. Zespół nie wydał jeszcze oświadczenia dotyczącego swoich przyszłych losów. Otrzymaliśmy jak dotąd jedynie oficjalny komentarz zespołu na temat tragicznego zgonu lidera, w formie wzruszającego listu do przyjaciela. Na swoim Twitterze Chestera wspominał także basista Dave „Phoenix” Farrell.

Muzycy zespołu zabrali głos kolejny raz od śmierci frontmana. Tym razem poczuli się zobowiązani podziękować wszystkim fanom za wsparcie w trudnych dla nich chwilach. Poinformowali też, że szykują specjalne publiczne wydarzenie, które ma upamiętnić Chestera. Wiadomo jedynie, że odbędzie się ono w jego rodzinnym Los Angeles. Zespół obiecał przedstawić więcej szczegółów w najbliższym czasie.

Chcieliśmy podziękować wam, wszystkim fanom na całym świecie, za ogromną falę miłości, która wzmocniła naszego ducha w tym niesamowicie trudnym czasie.

Nasza piątka jest wdzięczna wam wszystkim za wsparcie w chwili, gdy dochodzimy do siebie i budujemy przyszłość Linkin Park.

Pracujemy nad specjalnym publicznym wydarzeniem w Los Angeles, by uhonorować Chestera. Zamierzamy podzielić się z wami szczegółami wkrótce.

Pokój wam,

Phoenix i Linkin Park.

Chester Bennington powiesił się w swoim domu 20 lipca 2017 w wieku 41 lat. Do tak desperackiego kroku popchnęła wokaliście prawdopodobnie depresja. Samobójstwo Chestera było wstrząsem dla świata muzyki. W mediach społecznościowych Chestera wspominali m.in. muzycy Korna i Biffy Clyro. Fani na całym świecie wciąż składają hołdy zmarłemu artyście – miłośnicy Linkin Park z Wrocławia spotkali się 27 lipca 2017 pod stadionem miejskim. Linkin Park ostatni koncert dał 6 lipca 2017 w Birmingham, a 15 czerwca 2017 po raz ostatni zagrał w Polsce, w Krakowie.

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.