Pogrzeb Chestera Benningtona będzie zamkniętą uroczystością rodzinną

Aleksandra Degórska
28.07.2017 10:38
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rodzina nie chce, aby na pogrzebie pojawiły się tłumy fanów, jednak zamierza wymyślić dla wielbicieli muzyka inny sposób, w jaki będą mogli pożegnać swojego idola.

20 lipca 2017 roku Chester Bennington odebrał sobie życie w domu w Los Angeles. Nietrudno sobie wyobrazić, jak wielkim szokiem śmierć muzyka była dla najbliższych, innych artystów oraz fanów. Jak na razie nie wiadomo co było powodem popełnienia samobójstwa przez wokalistę, nieoficjalnie mówi się o depresji.

Rodzina muzyka chce, aby pogrzeb Benningtona była prywatną uroczystością, na której pojawi się rodzina oraz najbliżsi przyjaciele. Zdają sobie oni sprawę, że fani chcą uczcić pamięć muzyka, ale jak na razie nic nie ustalono w tej kwestii. Pojawiły się również informacje, że może zostać on pochowany na Hollywood Forever Cemetery obok miejsca spoczynku Chrisa Cornella. Jednak rodzina na to się nie zgodziła.

Co więcej Linkin Park stworzył stronę internetową #RIPCHESTER, na której fani mogą umieszczać zdjęcia, filmiki czy wiadomości związane z muzykiem. Podano również kontakt do odpowiedniej placówki na wypadek, gdyby ktoś szukał pomocy. Strona pojawiła się 22 lipca 2017 roku.

Również polscy fani postanowili pożegnać godnie muzyka. Wrocławscy miłośnicy Benningtona spotkali się 27 lipca 2017 pod Stadionem Wrocław, aby złożyć kwiaty oraz zapalić znicze. Powstał również remiks „One More Light” - utworu pochodzącego z płyty zatytułowanej „One More Light”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.